Zavřít reklamu

Do té doby, než se v našich jablečných zařízeních objeví nějaká převratná forma baterie, která dokáže vydržet několik let, se budeme muset s výdrží baterie neustále prát a snažit se jí různými triky prodlužovat. Pokud vás zajímá, jakým způsobem můžete šetřit baterii na Apple Watch, iPhonu, iPadu, AirPodech, iPodu či MacBooku, tak jste tady dnes naprosto správně. Podíváme se na základní a především osvědčené tipy, které fungují.

Apple Watch

Výdrž baterie Apple Watch závisí hodně na tom, jak často během dne hodinky používáte. Pokud na Apple Watch budete využívat neustále nějakou aplikaci, může se výdrž baterie zkrátit klidně na jednu hodinu. Udržet při častém používání Apple Watch jejich baterii na uzdě je vcelku složité, avšak existuje několik možností, jakým způsobem se o prodloužení výdrže baterie můžete postarat. Mezi jednu z hlavních vychytávek pro prodloužení výdrže baterie patří deaktivace funkce Při zvednutí zápěstí probudit obrazovku. Pokud máte tuto funkci aktivní, tak se po každém rozpoznání zvednutí zápěstí displej hodinek rozsvítí – tato funkce však ale není úplně dokonalá a občas dochází k rozsvěcení i tehdy, kdy to není potřeba. Funkci Při zvednutí zápěstí probudit obrazovku můžete deaktivovat na Apple Watch v Nastavení -> Obecné -> Probudit obrazovku.

iPad

Úsporný režim se stejně jako u iPhonu nachází také v iPadu. S úsporným režimem tedy uděláte parádu i na jablečném tabletu. Pokud byste chtěli baterii ještě více ušetřit, tak existuje jeden jednoduchý trik. Vzhledem k tomu, že displej iPadu je o mnoho větší, než na iPhonu, tak zde o mnoho více záleží na nastavení jasu displeje. Pokud se tedy dostanete s vaším iPadem do kritické situace v podobě nízkého nabití baterie, nezapomeňte snížit jas na minimum. Můžete tak učinit v ovládacím centru, anebo v Nastavení -> Zobrazení a jas.

iPhone

Mezi nejlepší možnost, jak šetřit na iPhonu baterii, je využívání úsporného režimu. Úsporný režim v iOS rozhodně není nějaké placebo, které by vás mělo na oko přesvědčit o tom, že je vaše baterie šetřena. V případě aktivace úsporného režimu dojde k omezení výkonu jader procesoru vašeho iPhonu. Díky tomu nebude baterie iPhonu tolik vytěžována a ve finále získáte několik procent baterie navíc. Úsporný režim si na vašem iPhonu můžete zapnout pokaždé pomocí notifikace, která se zobrazí pokaždé, když váš iPhone dosáhne nabití 20 %, anebo 10 %. Úsporný režim můžete také ručně zapnout v Nastavení -> Baterie.

AirPods

AirPody patří mezi jedny z nejoblíbenějších produktů, které kdy jablečná společnost představila. Právem si tato bezdrátová sluchátka od Applu získala obdiv celého světa. AirPody však mají jednu nevýhodu – jejich baterie nemusí vydržet tak dlouho, jak by někteří z vás možná očekávali, a to hlavně po nějaké době, kdy baterie ztratí svou 100% kapacitu. Na otázku úspory baterie existuje u AirPodů jednoduchá odpověď – používejte co nejméně chytrých funkcí, co to jde. Můžete vyzkoušet deaktivaci automatické detekce ucha, funkci Hey Siri a u AirPodů Pro funkci aktivního odstraňování hluku. Všechna nastavení AirPodů najdete po jejich připojení k iPhonu v Nastavení -> Bluetooth a zde klepněte na ikonku „i“ u vašich AirPodů.

MacBook

Pokud jste se prozatím na vašem MacBooku nikdy nepřesunuli do sekce Úspora energie, tak nyní je ten čas. V této sekci předvoleb si můžete jednoduše nastavit nespočet různých funkcí a předvoleb, díky kterým může váš MacBook šetřit baterii. Začít můžete nastavením intervalu, po kterém se vypne monitor, dále můžete pokračovat v aktivaci funkce uspání pevných disků, apod. Do sekce Úspora energie se můžete dostat kliknutím na  logo v levém horním rohu obrazovky, a poté zvolením možnost Předvolby systému.

iPod

Pokud jste závislí na hudbě, tak s největší pravděpodobností vlastníte také iPod. I zde se můžete setkat s tím, že baterie jednoduše nevydrží tak dlouho, jak by měla. V případě iPodu můžete využít dvou hlavních tipů, díky kterým baterii prodloužíte. První tip je vypnutí ekvalizéru, který dokáže kvůli vylepšování zvuku výrazně poznamenat výdrž baterie. Druhým způsobem, jak můžete baterii ušetřit, je nastavení automatického zamykání v kratším intervalu.

Související články

Dnes nejčtenější

.