Zavřít reklamu

Pokud chcete používat Mac či MacBook opravdu naplno, tak byste se po celkovém sžití s operačním systémem macOS měli naučit také některé klávesové zkratky. Ty dokáží častokrát ušetřit mnoho času, například ve Photoshopu s jejich pomocí můžete rychle vybrat nějaký nástroj, v dalších programech se zase můžete přepínat mezi vícero prvky, apod. Jednoduše řečeno, zkratky jsou v macOS nástrojem, s jehož pomocí můžete jablečný operační systém využít opravdu na maximum. Klávesové zkratky jsou k dispozici i v Safari a v dnešním návodu se podíváme na jednu základní, kterou by měl znát doopravdy každý uživatel macOS.

Jak se na Macu v Safari rychle přepínat mezi vícero záložkami

V Safari se na Macu většina z vás nejspíše mezi záložkami přepíná pomocí myši, anebo trackpadem. Jedná se o vcelku jednoduchý způsob, ale pokud zrovna něco píšete a nechce se vám brát do ruky myš, tak se vám může hodit klávesové zkratka pro rychlé přepínání mezi otevřenými záložkami. Vše, co stačí udělat pro rychlé přepínání mezi záložkami udělat, je stisknout klávesu Command, a poté mačkat čísla v horní řadě na klávesnici. Číslo 1 označuje první otevřenou záložku pořadí, číslo 2 poté druhou, a tak dále. Takhle to funguje od čísla 1, až po 8. Pokud stisknete klávesu Command společně s číslem 9, automaticky se přesunete na úplně poslední záložku v pořadí.

command 1-8

Pokud vám tato funkce z nějakého důvodu nefunguje, tak je dosti možné, že ji máte vypnutou v předvolbách. V tomto případě stačí, abyste v aktivním okně Safari kliknuli v horní liště na záložku Safari, a poté vybrali možnost Předvolby… Jakmile tak učiníte, tak se v novém okně přesuňte do sekce Panely, kde už zaškrtnutím stačí funkci Přepínání panelů kombinacemi kláves ⌘-1 až ⌘-9 aktivovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.