Zavřít reklamu

O chystaných iPhonech 12 slýcháme v posledních týdnech díky relativně velkému množství úniků informací poměrně často. Díky nim si tak můžeme nyní prohlédnout i jeden z prvních konceptů chystaného jablečného telefonu, který by se tak měl díky tomu velmi blížit realitě. Pokud si tedy v konceptech doposud nepředstavených Apple produktů libujete, následující řádky vás rozhodně zaujmou. 

O koncept se postarali designéři spolupracující s portálem PhoneArena, kteří se v minulosti prezentovali například i velmi přesnými koncepty iPadů Pro 3. generace. Jak můžete v jejich konceptu na boku tohoto odstavce vidět, nový iPhone by se měl v lecčem inspirovat u iPhonů 4 a 5 – zejména tedy v pojetí rámečku kolem obepínajícím tělo a hranách, které se v uplynulých letech z iPhonů takřka vytratily. Na zádech telefonu pak můžete vidět čtvercový modul fotoaparátu, ve kterým se skrývají zdánlivě čtyři objektivy. Ve skutečnosti se však jedná spíš o 3 klasické objektivy a jeden ToF senzor, který by měl sloužit k mapování prostředí před fotoaparátem, díky čemuž by měl ten zvládat lepší portrétní fotky či rozšířenou realitu. Nicméně design tohoto prvku může být nakonec zcela jiný. Co se pak týká přední strany telefonu, nevšimnout si nelze výrazně menšího výřezu v displeji a snad i užších rámečků, které by nejednoho jablíčkáře potěšily. Výřez by však podle některých zdrojů mohl příští rok z iPhonů zcela zmizet, jelikož se všechny senzory, která skrývá, podařilo Applu v některých prototypech iPhonů 12 vměstnat do rámečku. 

Co se týče velikostí, příští rok bychom se měli dočkat iPhonů s úhlopříčkami 5,4”, 6,1” a 6,7”. Jaké displeje tyto modely přinesou je však údajně stále ve hvězdách. Ještě nedávno byl sice svět přesvědčen o tom, že Apple konečně vsadí kompletně na OLED, avšak úspěch iPhonu 11 jej údajně donutil popřemýšlet nad zachováním LCD modelu ještě minimálně pro příští rok. Jasněji tak budeme mít až s blížícím se představení telefonu, které proběhne jako vždy v září. Do té doby nám můžete do komentářů napsat, zda by se vám podobný iPhone líbil. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější