Zavřít reklamu

Některé softwarové chyby jsou závažné, jiné zase docela neškodné a hlavně úsměvné. Do druhé kategorie lze zařadit i problém, se kterým se včera začalo v USA potýkat podle dostupných informací relativně velké množství uživatelů iPhonů i telefonů s Androidem. Hlavní roli v něm hrají valentýnské textovky. 

Říkáte si, co může být na SMS zprávách odeslaných k Valentýnu, který připadá na 14. únor, závadné? Svým způsobem nic. Nesmí vám však dojít na konci prvního listopadového týdne, jak se začalo dít právě v USA. S opožděným doručením textovek se potýkají klienti většiny velkých tamních operátorů, tedy T-Mobile, Sprint, AT&T a Verizon, ale i klienty menších, veskrze regionálních, operátorů. Chyba se týká “jen” klasických textovek, jablečné iMessage jí zasaženy nejsou. 

Co přesně za problémem stojí není údajně doposud jasné, jelikož je velmi těžké vystopovat, zda čím může být vůbec podobná chyba zaviněna. Tak či onak, mnozí uživatelé jí za vtipnou nepovažují, jelikož v nich otevřela staré rány zapříčiněné například rozchodem s jejich tehdejším partnerem. To ostatně potvrzují i zarmoucené příspěvky na Twitteru, které se vesměs točí kolem toho, že po obdržení opožděné zprávy vzplála na chvíli v uživateli planá naděje na návrat vztahu do starých kolejí, kterou však záhy vystřídala bolest kvůli procitnutí a návratu do stinné reality. “Poslední měsíce nebyly snadné a právě v okamžiku, kdy už jsem si myslel, že se dostávám z nejhoršího ven, došla zpráva, vše se tím zvrtlo a ve mne se otevřela nová díra,” píše například jeden ze zklamaných uživatelů. 

Jak už bylo zmíněno výše, problém se týká pouze zahraničí a tudíž se my v Česku či na Slovensku podobných opožděných zpráv obávat nemusíme. Nezbývá tedy než doufat, že se podobná záplava valentýnských zpráv v budoucnu neobjeví právě i u nás a některé zahojené bolístky opět rozdrásá. Obávat se toho však rozhodně není nutné. Podobné chyby se totiž často rozhodně nestávají.

Související články

Dnes nejčtenější

.