Zavřít reklamu

Minulý pátek byla uvedena do provozu streamovací služba  TV+. Ta kromě jiného uvedla i dramatický fantasy seriál See s Jasonem Momoou v hlavní roli. Právě o tomto seriálu se v rozhovoru pro Business Insider rozpovídal režisér a výkonný producent prvních tří epizod Francis Lawrence. Řeč přišla například na rozpočet, obsazení i různá úskalí, která při natáčení filmaře potkala.

Ústředním tématem seriálu See je absence zraku. Lawrence v rozhovoru uvedl, že vytvoření iluze slepoty u všech účinkujících byl zpočátku oříšek. Obvykle se tyto věci řeší speciálními kontaktními čočkami, to ale vzhledem k počtu herců nebylo možné – dojmu absence zraku bylo tedy docíleno za pomoci zvláštních efektů v rámci postprodukce. Filmaři vše potřebné konzultovali se širokou škálou odborníků i lidí, kteří byli buďto nevidomí, nebo utrpěli částečnou ztrátu zraku. Se vznikem seriálu tvůrcům radili i evoluční biologové. Seriál byl opravdu nákladný, spekulace o investici ve výši 240 milionů dolarů ale Lawrence v rozhovoru nepotvrdil. „Je to drahý seriál,“ připouští, ale dodává, že není zdaleka nejnákladnějším.

Ještě před uvedením seriálu se objevily zprávy o tom, že část herců je nevidomá či slabozraká, což Lawrence částečně potvrdil: „Někteří z hlavního kmene, jako Bree Klauser a Marilee Talkington v prvních několika epizodách, jsou slabozrací. Někteří herci z královnina dvora jsou nevidomí. Pokusili jsme se angažovat co nejvíce nevidomých a slabozrakých herců, a naším cílem je toto v příští sérii ještě zlepšit,“ uvedl. Natáčení bylo podle Lawrence velmi náročné, ale zároveň zábavné. „Nacházeli jsme se v divočině a poměrně daleko od jakýchkoliv měst,“ připomněl Lawerence v rozhovoru. „Být v přírodě, obzvlášť na podzim a v zimě v Britské Kolumbii, bylo těžké,“ přiznal, a jako příklad uvedl scény velkých bitev, ve kterých bylo zapotřebí velkého množství herců, kaskadérů i komparzu. Všechno byli skuteční lidé, scény s davem nebyly digitálně manipulovány. Natáčení bitevní scény v první epizodě zabralo celé čtyři dny.

Související články

Dnes nejčtenější