Zavřít reklamu

Už deset tuzemských bank nabízí podporu Apple Pay. Zatímco ještě nedávno se mohlo tímto bonusem chlubit “jen” sedm bankovních institucí, nedávné spuštění jablečné platební služby u Fio Banky, Raiffeisen Bank a dnešní spuštění u ČSOB už učinilo službu víceméně běžnou záležitostí pro tuzemský bankovní trh. V poraz je totiž nutné brát i podporu elektronických stravenek Edenred či nebankovní instituce typu Twisto, Monese či Revolut, které podporu Apple Pay také nabízí. Rozhodně si tedy nelze stěžovat na to, že ve Wallet na iPhonu není z čeho vybírat. Tušíte však vlastně, kolik platebních karet služba pro Apple Pay pojme?

Wallet není rozhodně bezedná – tedy alespoň co se týče jejího využívání k platbám přes Apple Pay. Maximální počet platebních karet se v minulosti již několikrát změnil a nyní se zastavil na čísle 12. To jinými slovy znamená, že si můžete bez obav vytvořit účet u každé české banky podporující Apple Pay a ještě vám zbude místo na elektronické stravenky či kreditku od Twista, potažmo Revolut či Monese. Jakmile dvanáct slotů využitelných pro Apple Pay vyplýtváte, nezbude vám nic jiného než nově potřebné karty vyměnit za ty již ve Wallet umístěné, které musí být smazány. 

Maximum karet ve Wallet na iPhonu

Apple Pay si mohli jablíčkáři poprvé vyzkoušet už 20. řijna 2014, avšak tehdy jen ti žijící v USA. Postupem času se služba pomalu rozšiřovala do dalších zemí po celém světě, aby na jaře letošního roku dorazila konečně do Česka a v létě poté na Slovensko. V současnosti je Apple Pay podporování v celkem 55 zemích, přičemž jejich počet pravděpodobně do konce roku ještě povyroste. Apple se totiž snaží v posledních letech službu zavádět skutečně rychle, jelikož z ní má i on sám velmi slušné zisky.

Související články

Dnes nejčtenější

.