Zavřít reklamu

Možná si to ani neuvědomujete, ale právě nabíjecí kabel je příslušenství, které společně s vaším zařízením používáte nejčastěji. Ke každému iPhonu i iPadu dostanete samozřejmě originální Apple kabel, avšak ne každý uživatel je s ním spokojen. Někteří uživatelé si stěžují na nedostatečnou odolnost či všeobecně na jeho krátkou výdrž. Díky tohoto problému vznikla na trhu jakási „díra“, kterou se někteří výrobci nebáli zaplnit. Jedním z nich je také Swissten. Tato společnost se rozhodla pro náročnější zákazníky vytvořit kvalitní kabely s textilním opletením a velkou odolností. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Oficiální specifikace

Jak už jsem nastínil v úvodu, kabely, které Swissten vyrábí, jsou opravdu robustní. Přenáší proud o hodnotě až 3A a zvládnou se bez jakékoliv známky poškození ohnout až 10 tisíckrát. Velkou výhodou je také to, že Swissten nabízí své kabely ve čtyřech různých délkách. Nejkratší kabel má 20 cm a hodí se například k powerbance. Delší kabel má poté 1,2 m. Tento kabel využijete prakticky úplně všude, jak v autě, tak například k nočnímu stolku na nabíjení. Druhý nejdelší kabel má poté délku 2 m a využijete jej třeba do postele, kdy chcete mít jistotu, že kabel dosáhne úplně všude a vy nebudete nuceni telefon zbytečně odpojovat. Pro náročné zákazníky je poté k dispozici i kabel o délce 3 m – s tím můžete klidně dojít do půlky vašeho pokoje bez nutnosti zařízení odpojovat z nabíječky.

Z nabídky si také můžete vybrat kabely jak bez certifikace MFi, která je levnější, tak také s certifikací MFi (Made for iPhone). Ta zaručuje, že kabel nepřestane s příchodem nového iOS fungovat a všeobecně nebudete mít s kabelem zaručeně žádný problém. Samozřejmě nesmím zapomenout na jednu z největších dominant těchto kabelů, a to je široká škála barev, ve které jsou dostupné. Můžete si vybrat z černé, šedé, stříbrné, zlaté, červené, růžovo-zlaté, zelené a modré. Koncovky samotných kabelů jsou poté vyhotoveny z kovu, takže jsou i po tomto směru velmi kvalitní. Když už jsme u těch koncovek, tak Swissten samozřejmě dodává jak klasické USB – Lightning kabely, tak také USB-C – Lightning kabely určené pro rychlonabíjení jablečných zařízení.

Balení

Balení kabelů od Swisstenu je prakticky úplně jednoduché. Uvnitř krabičky se nachází pouze plastový přenašeč, na kterém je namotaný kabel – nic víc uvnitř balení nehledejte. Co se týče krabičky samotné, tak ta je, jak už to má Swissten ve zvyku, zpracovaná moderně a jednoduše pěkně. Z přední strany se nachází branding a popisy. Uprostřed nesmí chybět malé průhledné okénko, díky kterému se můžete na kabel podívat ještě před samotným otevřením. Na zadní straně se poté nachází certifikáty, branding a nesmíme zapomenout na návod. Z ekologického hlediska je fajn, že Swissten zbytečně netiskne návody na papír zvlášť. V případě kabelů je navíc doopravdy příliš mnoho lidí nečte.

Osobní zkušenost

Kabely od Swisstenu testuji už opravdu dlouho. Ať už je to klasický Lightning kabel, který používá má přítelkyně přes půl roku, či můj PD kabel, který využívám k nabíjení iPhonu XS já. Nesmím zapomenout samozřejmě na USB-C to USB-C kabel, který používám na nabíjení mého MacBooku Pro 2017. Přiznám se, že jsem v minulosti oplétaným kabelům nijak nevěřil a myslel jsem si, že se jedná o jakýsi marketingový tah. Musím ale uznat, že jsem se zmýlil, jelikož kabely od Swisstenu jsou doopravdy velmi odolné a po více, než půl roce používání, vypadají stále jako nové. Jedinou nevýhodou je, že se může textilní oplet jednoduše zašpinit. Ve většině případech však stačí vzít hadřík a kabel ním přejet.

Dvoumetrový PD kabel používám v nabíječce, která je u postele. Jelikož na posteli nabíjím více zařízení najednou, tak v kombinaci s tímto kabelem používám USB rozbočovač od Swisstenu, který také funguje bezchybně. Svou délkou klasický, 1,2 metrový kabel, používám v autě, kde dostává velice často opravdu zabrat – opět bez sebemenších problému. Nejkratší, 20 centimetrový kabel, používám v krizových situacích, kdy potřebuju můj iPhone nabít powerbankou od Swisstenu. Vše funguje doopravdy tak, jak má. Pokud sháníte kabel, který je doopravdy odolný a vydrží téměř vše, tedy alespoň co se obyčejného zacházení týče, tak vám kabely od Swisstenu poslouží naprosto skvěle.

swissten_kabely4

Závěr

V případě, že hledáte nový kabel pro vaše Apple zařízení buď kvůli tomu, že prostě a jednoduše potřebujete nový, a nebo se vám starý rozbil a nefunguje jak má, jsou pro vás kabely od Swisstenu tím pravým ořechovým. Pokud se pro Swissten kabely rozhodnete, tak získáte opravdu prémiovou kvalitu a skvělý design. Kabely navíc nejsou vůbec drahé a za velmi přijatelnou cenu získáte kabel s textilním opletením a kovovou koncovkou. A pokud vám oplétané kabely nevyhovují, tak pořád můžete sáhnout po originálních kabelech od Applu, které zakoupíte taktéž na stránkách Swisstenu za skvělou cenu.

K dispozici jsou samozřejmě jak Lightning kabely, tak i kabely s microUSB koncovkou, či USB-C a Power Delivery kabely.

Slevový kód a doprava zdarma

Ve spolupráci se společností Swissten.eu jsme si pro vás připravili 11% slevu, kterou můžete uplatnit na všechny kabely v nabídce. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „SALE11„. Společně s 11% slevou je navíc doprava na všechny produkty zdarma. Nabídka je kusově i časově omezené, a proto s objednávkou rozhodně neotálejte.

Dnes nejčtenější

.