Zavřít reklamu

Pokud z nějakého důvodu patříte mezi uživatele, kteří jsou spokojeni se starším iOS a instalace novějších iOS ani nepřichází v úvahu, tak by se vám určitě mohl líbit tento článek. Pokud jste doteď chtěli nějakou způsobem deaktivovat aktualizace, tak jste bohužel nemohli. Pokaždé, když se nějaká objevila, tak se u ikony nastavení zobrazila malý odznak „1“ a iPhone vás neustále upozorňoval na to, že se chce aktualizovat. Naštěstí však i pro tyto uživatele existuje možnost, pomocí které mohou aktualizace a jejich zobrazování kompletně zakázat. Ihned na začátek však chci uvést, že se jedná pouze o jakýsi trik, který může kdykoliv přestat fungovat. Jeho instalace je navíc na vlastní nebezpečí, a to i přesto, že by se vám s iPhonem nemělo nic stát. Vrhněme se tedy na věc.

Jak kompletně zablokovat aktualizace na iPhonu

Všechno to spočívá v tom, že si do vašeho iPhonu nahrajete speciální profil, který blokuje příchozí aktualizace – ve skutečnosti se jedná o vývojářský profil tvOS. Pokud jej chcete nainstalovat, tak stačí, když v Safari na iPhonu otevřete tento odkaz. Jakmile tak učiníte, tak klepněte na možnost Block Update. Stránka sjede níže k tvOS 12, kde klepněte na tlačítko Download. Poté se zobrazí notifikace o tom, že se snažíte stáhnout profil, který znemožní instalaci aktualizací. Klepněte na tlačítko Download anyways!, a poté instalaci profilu potvrďte stisknutím Povolit. Pokud máte Apple Watch, tak se vám zobrazí možnost, kam chcete profil nainstalovat – zde zvolte iPhone. Poté se přesuňte do Nastavení a klepněte na možnost Profil byl stažen. Po kliknutí už jen stačí potvrdit instalaci tlačítkem Instalovat a nakonec zařízení restartovat.

Pokud se vám po instalaci profilu i nadále zobrazuje aktualizace, stačí, když aktualizaci smažete z paměti zařízení. Pokud se chcete dozvědět krok po kroku jak na to, tak se podívejte na tento článek. Pokud byste se rozhodli, že už nechcete dále aktualizace blokovat, tak přejděte do Nastavení, kde rozklikněte možnost Obecné a sjeďte úplně dolů. Zde rozklikněte možnost Profil, klepněte na možnost tvOS 12 Beta Software Profile a odstraňte jej.

Související články

Dnes nejčtenější