Zavřít reklamu

Jste vysokoškolskými studenty a rádi byste si co nejlevněji užili TV+? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Před pár dny jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že se Apple pravděpodobně chystá rozdávat ke studentskému předplatnému Music zdarma předplatné pro TV+, díky čemuž by si tak mohli studenti užít obě služby dohromady za skvělých 69 korun měsíčně. A právě tato nabídka se včera stala skutečností. Apple sice možnost balíčku předplatného pro studenty za necelých 70 korun nikterak nepromoval a zmínku o něm dokonce nenaleznete ani na mikrostránce Apple Music u popisu obsahu služby, avšak v pár řádcích se o této možnosti zmínil na úplném konci tiskové zprávy vydané při příležitosti spuštění služby. 

Ve zprávě Apple doslova uvádí, že všichni předplatitelé studentského programu Apple Music získají po omezenou dobu bezplatný přístup k TV+, přičemž tato akce se vztahuje jak na nové, tak stávající předplatitele. Co přesně v jeho řeči znamená “po omezenou dobu” sice ve své zprávě neuvádí, nicméně s tímto termínem se setkáváme i u ročního bezplatného předplatného darovaného k nově zakoupeným Apple produktům. Čím dál pravděpodobněji se tak jeví, že veškeré podobné promo akce Apple za rok zařízne a službu bude nabízet už jen za poplatek, který činí 139 korun měsíčně. 

Studentská nabídka za 69 korun měsíčně je samozřejmě dostupná jen pro uživatele, kteří splňují podmínky Applu. Ověření probíhá přes platformu UNiDAYS, která se vám spustí poté, co v  Music vyberete možnost studentského předplatného v možnostech předplatných. Do UNiDAYS se stačí jen přihlásit skrze školní mail. Je však potřeba pamatovat na to, že studentské předplatné je určeno jen pro bakalářské, magisterské, doktorské či ekvivalentní vysokoškolské studium na univerzitě. Vice informací naleznete přímo na webu Applu. Jakmile se vám vše podaří projít a studentské Music se zaktivuje, zobrazí se v Předplatných v App Store. Studentská TV+ v této sekci sice vidět nebude, avšak aktivní bude, takže její „neviditelnost“ nikomu vadit nemusí.

Dále pak Apple upozorňuje na to, že u této formy předplatného není TV+ možné sdílet přes rodinné sdílení, což jinými slovy znamená, že bude dostupná jen na zařízeních přidružených k účtům Apple ID a iCloudu, které jsou provázány s  Music. Problém tedy nebude s přehráváním obsahu na Macích, Apple TV, iPadech či iPhonech, avšak jen v případě, že ve všech budou uživatelé přihlášení pod jedním – studentským – účtem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.