Zavřít reklamu

Rukama mi v rámci recenzí prošlo již několik krytů, které mají za úkol ochránit váš iPhone, či jiné jablečné zařízení. Měl jsem možnost vyzkoušet si speciální kryty s příměsí karbonu, obyčejné silikonové kryty pro ochranu zařízení před poškrábáním, ale také extrémní kryty, které dokázaly ochránit iPhone z každé strany. Pokud hledáte nějaký nový kryt a požadujete jednak minimalistický design, a jednak také 100% ochranu proti škrábancům, ale také proti pádům, tak jste tady dnes naprosto správně. V redakci se nám objevil ochranný kryt Gear4 Crystal Palace, který je průhledný, avšak nabízí speciální ochrannou vrstvu D3O®, která dokáže tlumit nárazy všeho druhu. Pojďme se tedy společně na kryt podívat podrobněji.

Oficiální specifikace

Jak už jsem zmínil na konci úvodu, tak kryt Gear4 Crystal Palace, ale také další kryty z této řady, disponují ochrannou vrstvou s názvem D3O®. Tato vrstva se využívá jako ochranný prvek helem, či například různého průmyslového a vojenského příslušenství. Nově si tato technologie našla také místo v ochraně mobilních zařízení – a to vcelku oprávněně. Nikdo z nás nechce, aby se naše zařízení pádem na zem rozbilo. Pokud svůj iPhone nechráníte obalem, tak kromě nefunkčního zařízení riskujete také infarkt poté, co si uvědomíte, že jste zrovna rozbili zařízení, které mohlo stát několik desítek tisíc korun. Samotný kryt je vytvořen z odolného a pevného polykarbonátu, který se využívá při výrobě neprůstřelných skel. Technologie D3O® je poté využita v rámu samotného krytu. To znamená, že společně s krytem Gear4 Crystal Palace získáte kompletní ochranu zařízení jak proti poškrábání, tak také proti nepříjemným pádům na zem.

Balení

Podíváme-li se na stránku balení, tak vám hned na začátek mohu prozradit, že se zde nic převratného nekoná. Na přední straně krabičky se nachází vyobrazený samotný kryt společně s popisem, na jaký iPhone je kryt určen. Na zadní straně poté naleznete samotný rozbor celého krytu, abyste získali přehled o tom, kde bylo využito technologie D3O®, a kde se nachází výše zmíněný polykarbonát. Čelo krabičky lze otevřít podobně jako knihu. Po otevření si můžete přečíst dodatečné informace o technologii D3O® a zároveň si můžete samotný kryt prohlédnout pomocí průhledného okénka. Dokonce se krytu můžete ihned i dotknout, a to díky otvoru. V samotné krabičce se poté nachází samotný kryt umístěný v plastové přenosce. Nic víc v balení nehledejte.

Zpracování

Musím říct, že pod pojmem „průhledný kryt“ si představuju klasický silikonový kryt, který má doma snad každý z nás. Stojí pár kaček, neudělá z vašeho iPhonu těžkou cihlu, a také jej dokáže ochránit před škrábanci a malými pády. Slovní spojení „průhledný kryt“ však v případě Gear4 Crystal Palace vypadá úplně jinak. Kryt Crystal Palace o oproti klasickým krytům o mnoho širší, tudíž jednak získáte větší ochranu před pádem, ale jednak musíte také počítat se zvětšením celého zařízení. Po nasazení si můžete všimnout, že kryt přesahuje několik milimetrů nad displej iPhonu – pokud vám tedy omylem spadne iPhone bez ochranného skla, tak pořád máte šanci, že jeho displej přežije. Pokud však sklo na vaše zařízení nainstalujete, tak získáte prakticky 360 stupňovou ochranu celého zařízení. Bohužel, jednu výtku ke zpracování krytu mám. Nevyhovuje mi výřez, pomocí kterého můžete zmáčknout boční tlačítko. Tlačítko hlasitosti jsou u tohoto krytu řešena tak, že jsou krytem „prodloužena“. U bočního tlačítka je však realita jiná a výrobce zde vytvořil výřez, kterým se dostanete na hardwarové tlačítko iPhonu, které se však velmi špatně mačka.

Po bližším prozkoumání dále mohou zkušenější uživatelé zjistit, že je kryt vyroben jak pro klasický iPhone X, tak pro XS. Vzhledem k tomu, že umístění zadního modulu fotoaparátu je u iPhonu X a XS lehce jiné, tak bylo nutné vytvořit o něco větší výřez, aby bylo možné kryt použít u obou těchto zařízení. V případě iPhonu XS je modul ve výřezu umístěn o něco níže a více vlevo. Podobného řešení si můžete všimnout také na spodní straně, kde se nachází otvory pro reproduktory a Lightning konektor. iPhone X disponuje dvěma stejně velkými „výdechy“ pro reproduktor, kdežto iPhone XS má na levé straně otvorů méně. Kryt se tedy musel podřídit iPhonu X. Kromě těchto malých nedostatků je však zpracování krytu na perfektní úrovni a nebál bych se, že by se mi v něm mohl iPhone někdy poškodit.

Osobní zkušenost

Ochranný kryt Gear4 Crystal Palace jsem testoval hned několik dnů, a to jak v domácích, tak v outdoorových podmínkách. Vzhledem k tomu, že mi iPhone nepadá a dávám na něj veliký pozor, tak na něm mívám nasazený klasický úzký silikonový kryt. Hned po nasazení krytu Crystal Palace jsem tedy pocítil, že si budu muset na zvětšení objemu celého zařízení zvyknout. Nějakou dobu to sice trvalo, ale jednoduše jsem si zvykl. V domácích podmínkách vám tedy kryt poslouží stejně, jako všechny ostatní kryty – proti poškrábání od drobků na stole, či jiných nečistot. Kryt jsem ale několikrát vzal do venkovních podmínek. Stalo se, co se stalo a iPhone mi snad poprvé v tomto roce spadl ošklivě na beton. Naštěstí jsem ale měl v tuto chvíli nasazený kryt Gear4 Crystal Palace, který můj iPhone perfektně ochránil. Na krytu navíc nejde vidět ani škrábanec či jiné stopy po pádu.

Pokud chcete, aby váš iPhone vypadal s nasazeným krytem dobře, tak je nutné jak zařízení, tak samotné zařízení pořádně očistit. Pokud totiž na iPhonu ponecháte otisky prstů, tak ty se poté přenesou na zadní stranu samotného krytu. Kryt se poté jeví jako umaštěný a špinavý, ale doopravdy se jedná o pouhé zkreslení. Možná se někteří vás ptají, jestli kryt podporuje vzhledem k jeho tloušťce i bezdrátové nabíjení. Odpověď zní ano, bez sebemenších problémů.

ochranný kryt gear4 crystal palace

Závěr

Hledáte-li zajímavý odolný kryt pro ochranu vašeho zařízení, které nijak nebude zakrývat nádherné křivky iPhonu, tak je Gear4 Crystal Palace přesně pro vás. Když opomenu zpracování výřezu pro boční tlačítko, tak je kryt zpracován naprosto bezchybně. Nechybí mu odolnost, robustnost a dokonce ani jistá míra elegance. Vzhledem k tomu, že jsem celkem pedant na čistotu, tak mi také lehce vadí fakt, že se na kryt dokáží přenést otisky prstů a jiné znečištění ze zad iPhonu. Jedná se ale o naprosté detaily, které se v pozitivech rychle ztratí. Gear4 Crystal Palace je k dispozici pro všechny iPhony od iPhonu 6, až po iPhone XS Max.

Dnes nejčtenější

.