Zavřít reklamu

Pokud jste váš Mac či MacBook aktualizovali na nejnovější macOS 10.15 Catalina, tak už jste možná zjistili, že se v tomto systému nenachází program iTunes. Ten už je nyní k dispozici pouze na Windows, v rámci macOS místo něj najdete trojici aplikací – Hudba, Podcasty a TV. V případě, že si stále nepředplácíte hudební streamovací služby, tak nejspíše víte, že hudbu můžete do vašeho iPhonu či iPadu přesouvat právě pomocí aplikace Hudba. Jakým způsobem lze ale do vašeho zařízení přenést vyzvánění? Postup je to velmi jednoduchý, avšak Apple jej nemá vůbec vychytaný. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak v macOS Catalina přidat vyzvánění do vašeho iPhonu či iPadu

Nejdříve je nutné, abyste si ono vyzvánění, které chcete přenést, umístili někam k ruce – třeba na plochu. Jakmile tak učiníte, tak připojte váš iPhone či iPad pomocí Lightning kabelu k vašemu macOS zařízení. Poté otevřete Finder a v levém menu rozklikněte vaše zařízení. Zařízení se bude několik sekund načítat. Poté, co se načte, tak už jen stačí, abyste ono vyzvánění přesunuli do okna Finderu s otevřeným iPhonem či iPadem. Po přesunutí se nikde nezobrazí žádné info ani notifikace o tom, že bylo přenášení dokončeno. Jednoduše však stačí na vašem zařízení přejít do Nastavení -> Zvuk a haptika, kde už se vyzvánění bude nacházet.

Samozřejmě je v případě přenášení vyzvánění nutné, aby byl soubor kratší, než 30 sekund, a zároveň musí být ve formátu .m4r. Osobně tvořím vyzvánění tak, že si pořídím MP3 určité skladby, kterou si prvně zkrátím na méně, než 30 sekund. Poté ji nechám kdekoliv v online převodníku překonvertovat na formát .m4a. V macOS už poté jen stačí, abych přepsal koncovku .m4a na .m4r, čímž se vyzvánění vytvoří. Tohle vyzvánění poté můžu pomocí výše uvedeného postupu přenést do mého iPhonu či iPadu.

Související články

Dnes nejčtenější

.