Zavřít reklamu

Celebrity, generální ředitelé a obecně známí lidé jsou často nevyzpytatelní a nikdo vlastně pořádně neví, co cítí a jaký život mimo zář reflektorů žijí. O to obdivuhodnější potom je, když se některý z takových lidí rozhodne odhalit část své pravé osobnosti, poodkrýt oponu a názorně fanouškům ukázat, co se za ní skrývá. Stejné rozhodnutí učinil i Tim Cook, který sice v mnoha případech stojí ve stínu legendárního Stevea Jobse, ale i přesto se jedná o pozoruhodného člověka.

Zatímco o předchozím generálním řediteli Applu, jehož jméno zná pravděpodobně každý, se můžeme dočíst v biografiích či v mnoha článcích na internetu, Tim Cook je ve své podstatě takovou menší záhadou. Drtivá většina jeho činů souvisí přímo se záležitostmi týkajícími se společnosti a o svém soukromí příliš nemluví. To se však rozhodl změnit v rozhovoru s plátkem People, kde se rozhovořil na téma diverzity a svého osobního coming outu. Před 5 lety magazín Bloomberg otiskl Timovu esej, kde se přiznává ke své homosexualitě a zároveň popisuje strasti, které ho celou jeho cestu provázely. Navíc poukazuje na to, že jen díky diverzitě může Apple tvořit a navrhovat tak skvělé produkty. A právě o své zlomové eseji si s reportéry z People pohovořil. „Když dělám něco složitého, s čím jsem dosud neměl žádnou zkušenost, snažím se čerpat inspiraci od lidí, kteří byli na tom samém místě. Je spousta lidí, kteří se ke své homosexualitě doznali a právě díky nim se to podařilo i mně. Kromě toho jsem měl nutkání pomoci také mladší generaci a ukázat jí, z jakého konce tuto záležitost vlastně uchopit. Trvalo mi přes rok, než jsem našel správná slova a než nastal ten pravý čas vyjít s tím na povrch. Zkrátka jsem nechtěl, aby má zpověď přitahovala příliš pozornosti a odváděla ji od samotné společnosti. Být homosexuál není omezující, ba právě naopak. Je to něco, co definuje mou osobnost a beru to jako takový dar od Boha. Právě toto poselství chci rozšířit i mezi mladé lidi, kteří často se svou identitou bojují a obávají se toho, že když budou sami sebou, nebudou pro ostatní dost dobří či je společnost zavrhne,“ nechal se Tim Cook slyšet

Kromě své orientace se generální ředitel jablečné společnosti zmínil také o organizaci DACA, jež ve Spojených státech pomáhá dětem imigrantů zařadit se do pracovního procesu a získat potřebná povolení. Rozhodně se tedy jedná o úctyhodnou iniciativu, která s velkou pravděpodobností inspiruje spoustu lidí.


Vzhledem k citlivé tématice článku u něj bude diskuze vypnuta. Chceme tím zabránit možným projevům nenávisti k určitým skupinám lidí. Děkujeme za pochopení. 

Dnes nejčtenější

Další články