Zavřít reklamu

Apple Watch byly až doposud jedinými chytrými hodinkami skutečně naplno kompatibilními s iPhonem. Díky nim můžete využívat různé aplikace, přejímat notifikace z telefonu, nebo odpovídat na příchozí hovory. Většinu z těchto možností nabízely také zařízení od konkurenčních společností, ale právě poslední zmíněná funkcionalita byla jakousi exkluzivitou, kterou donedávna jiné hodinky neumožňovaly. To se ale s příchodem nové aktualizace pro Wear OS do hodinek značky Fossil mění, a jablečné hodinky tak mají konečně zajímavou alternativu.

Pokud jste o společnosti Fossil nikdy neslyšeli, nejste sami. Nejedná se však o žádného nováčka na trhu a výrobce nabízí řadu svých chytrých hodinek již několikátým rokem. V pořadí již pátá generace hodinek si s jablečným telefonem rozumí z plejády zařízení od konkurenčních společností zdaleka nejlépe a díky androidímu systému Wear OS nabízí slušnou kompatibilitu. Přesto chyběla jedna podstatná věc, kvůli níž drtivá většina uživatelů sáhla právě po dražších Apple Watch – možnost přijímat telefonní hovory. Právě na této slabině se společnost Fossil pokusila zapracovat, a to se jí také povedlo. Vývojáři totiž přispěchali s novou aktualizací pro Wear OS, díky níž bude možné přijímat telefonáty stejně jako v případě jablečných hodinek.

Uživatelé tedy již nebudou nuceni při příchozím hovoru vytahovat svůj telefon z kapsy, navíc budou moci zavolat někomu ze svého seznamu kontaktů přímo pomocí aplikace Phone. Podle uživatelů funkce funguje přesně jak má a jedinou nevýhodou je údajně mikrofon, který hůře přijímá okolní zvuk, a tak musíte mluvit přímo do hodinek. Podaří-li se ale společnosti doladit i tento neduh, mám se v budoucnu rozhodně na co těšit. Aktualizace obsahující možnost přijímat hovory je navíc exkluzivní pouze pro Fossil, tudíž si na integraci do jiných chytrých hodinek pravděpodobně nějakou dobu počkáme.

Související články

Dnes nejčtenější

.