Zavřít reklamu

Přestože od představení Apple TV 4K uplynuly před pár týdny už dva roky, teprve před pár dny se podařilo odhalit jedno z jejích interních tajemství. Nejnovější Apple TV totiž ve svých útrobách ukrývá Lightning port, ke kterému je přístup jen přes ethernetový port. 

Zatímco předešlé generace Apple TV se chlubily Micro USB a USB-C porty, Apple TV 4K představená v roce 2017 nabízí na první jen klasické HDMI a Ethernet. Nejeden jablíčkář se proto v minulosti ptal, jak Apple dokáže toto zařízení diagnostikovat, na což ještě donedávna nedokázal nikdo příliš jasně odpovědět. Objev Kevina Bradleye vystupujícího na Twitteru pod přezdívkou nitoTV však udělal v tomto směru o poznání jasněji. Jeho rozbor ethernetového portu totiž odhalil skrytý Lightning, který velmi pravděpodobně slouží právě k diagnostice či jiným servisním úkonům Applu. 

lightning

Skrytí portu však může mít podle diskutujících na Twitteru i jiný význam. Jeho znepřístupnění široké veřejnosti totiž může být i jakousi ochranou proti snaze Apple TV jailbreaknout a tedy jí využívat tak, jak Apple nechce. Přitom právě Apple TV byla v minulosti pro jailbreakaře skutečně vyhledávaná a často jejich softwary upravovaná, čemuž zřejmě chtěl Apple u nové verze učinit přítrž. 

Vzhledem k tomu, že Apple nemá ve zvyku konstrukci svých produktů veřejně komentovat, je prakticky jasné, že přesný účel portu neodhalí. To však ve výsledku běžného uživatele absolutně mrzet nemusí, jelikož by jeho odkrytí stejně nepřineslo nic, díky čemuž by se stala Apple TV využitelnější. V posledních měsících se navíc spekuluje čím dál intenzivněji o tom, že se již brzy dočkáme příchodu její nové generace. Nechme se tedy překvapit, zda i ta Lightning upozadí či se s ním zcela rozloučí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.