Zavřít reklamu

Apple procesory řady A zkrátka umí, což ostatně dokazuje rok co rok při představení nových iPhonů, kdy právě díky procesorům novinky starší generace výkonnostně překonávají o desítky procent. Ani letos tomu není jinak, což potvrdil jak samotný Apple před více než měsícem, tak i první skutečně komplexní rozbory nového čipsetu A13 Bionic, o které se postarala média. O velmi zajímavý rozbor se postaral mimo jiné magazín AnandTech, s jehož výsledky vás nyní seznámíme.

Jablečná společnost při představení nových iPhonů uvedla, že jsou až o 20 % rychlejší, než loňské procesory A12 Bionic. Tohle tvrzení je podle rozboru pravda, avšak A13 Bionic má oproti svému předchůdci o 1 W větší odběr. Výkon nového procesoru je tedy o něco méně efektivní a zároveň by mohl být více náchylný na vysoké teploty a zpomalování zařízení v důsledku přehřívání. V rozboru však autor uvádí, že při běžných úkonech uživatel rozhodně nepozná rozdíl. Zahřívání se totiž projevuje pouze u operací náročných na výkon. Na poli trvalého výkonu je poté letošní procesor o 50 až 60 % výkonnější, než loňský A12 Bionic. iPhony 11 a 11 Pro (Max) se dočkaly také markantního vylepšení výdrže baterie. Konkrétně kalifornský gigant prezentoval, že nové iPhony v případě 11, 11 Pro a 11 Pro Max vydrží o 1, 4 a 5 hodin více, než loňská generace. Tyto údaje se opět potvrdily – podle testů vydrží iPhone 11 o 1,08 hodin více, 11 Pro o 3,9 hodin více a 11 Pro Max o 5,27 hodin více.

Podle dalších uvedených informací v rámci rozboru údajně nemá procesor A13 Bionic na poli mobilních procesorů konkurenci. Dokonce se výkonem svých mobilních procesorů dostává na úroveň klasických desktopových procesorů, které nabízí AMD či Intel: „V mobilním světě nemá A13 konkurenci. A13 je oproti ostatním nejvýkonnějším procesorům, které nepochází od Applu, až dvakrát výkonnější. Loni byl procesor A12 na výkonnostní hranici mezi mobilními procesory a desktopovými procesory. Letos už se však Apple s procesorem A13 Bionic dotáhl na výkon klasických počítačových procesorů,“ uvedl portál AnandTech.

Související články

Dnes nejčtenější

.