Zavřít reklamu

O nekalostech v technologickém světě píšeme téměř denně, ale tentokrát nás čeká pohled do zákulisí jednoho sportovního incidentu, který s technologiemi tak úplně nesouvisí. Na jednu z hvězd amerického fotbalu si totiž došlápli kvůli využívání Apple Watch a ať to zní sebevíc nesmyslně, hráč dostal pokutu přes 5 tisíc dolarů. Veskrze se jednalo spíše o eskalaci předchozího napětí a blížící se možný zlom, který profesionální ligu v dohledné době čeká.

NFL má na používání jakékoliv elektroniky během zápasů jasná pravidla. Týmy nesmí využívat nic, co jim neposkytne vedení soutěže či jím není minimálně schváleno. To ve výsledku znamená, že „řadoví“ hráči nemají žádné technologické vychytávky po dobu zápasu k dispozici u sebe a ani na střídačce. Jedinou výjimkou je quarterback, tedy pomyslný vůdce celého týmu. Ten je buď trenérem nebo pověřeným hráčem díky sluchátku zabudovanému v helmě informován o průběhu hry, aby měl neustále přístup k aktuálním informacím. Je to však jen ono sluchátko se spojovacím modulem, které má tento hráč k dispozici. Problém ale nastal v případě Bena Roethlisbergera, který hraje za známý tým Pittsburgh Steelers. Ten si totiž zapomněl sundat své Apple Watch, na což se díky televizním záběrům přišlo a byla mu uložena pokuta 5 tisíc dolarů. Hodinky při hře sice absolutně nepoužíval, ale zkrátka neměly na jeho ruce co dělat a tak musel za svůj prohřešek pykat. Tím spíš, když má celá soutěž smlouvu na dodávky techniky s Microsoftem, pro který je tato spolupráce skvělé PR a tudíž je jasné, že jakýkoliv jiný produkt na hřišti než ten se svým logem nechce vidět. Benovi nepomohl ani fakt, že má po operaci lokte a do zápasu zasáhl jen jako člen realizačního týmu – tedy víceméně jen ze střídačky.

Přestože se hráč verdiktu vedení soutěže velmi divil a snažil se jej různě zvrátit, dvojitému vítězi Super Bowlu NFL tento přestupek vedení soutěže neodpustilo. Ten tak bude muset uhradit pokutu z vlastní kapsy. O jeho příjem bychom se ale rozhodně nebáli, nedávno podepsal smlouvu na dva roky za 68 milionu dolarů, v nichž se pouhých 5 tisíc dolarů ztratí.

Související články

Dnes nejčtenější

.