Zavřít reklamu

Pouzdra, kryty a obaly jsou spojovány spíše se smartphony. Pokud však často cestujete se svým MacBookem, ani na jeho ochranu byste rozhodně neměli zapomínat. Přeci jen, jedná se o poměrně drahá zařízení, která se vcelku jednoduše poškodí. Na trhu však naštěstí existuje celá řada příslušenství, které poskytne jablečným počítačům velmi slušnou ochranu a jako bonus jim dodá punc luxusu. Skvělým příkladem je i kožený obal na MacBook z dílny beskydské firmy BeWooden. Jeden takový se nám dostal před pár dny do redakce na recenzi a jelikož jsem si na něj za tuto dobu již stihl udělat díky častému používání velmi dobrý obrázek, v následujících řádcích vás s ním seznámím. 

Balení

Je mi naprosto jasné, že balení bude u produktu typu obal na MacBook zřejmě tím posledním, co vás bude zajímat. Mě osobně však potěšilo natolik, že se u něj v krátkosti zastavím. Kdybych se vás zeptal, v čem byste čekali, že vám podobný produkt dojde, jaká by byla vaše odpověď? Vsadím se, že u většiny z vás by vyhrál plastový sáček, maximálně bublinková obálka z pošty. Ostatně, jedná se o mimořádně lehký a tenký produkt, který by se do podobného balení rozhodně vešel. BeWooden jde však jinou cestou a to sakra příjemnou. Žádné zbytečné plasty, žádné zbytečné fólie a vlastně ani žádné jiné zbytečnosti, které by jednak namáhaly přírodu, ale také celkový dojem z produktu srážely. Pouzdro vám totiž dodají v minimalistické bílé krabici s nenápadným logem, ve které je produkt zabalen do jemného papíru a opatřen malou kartičkou s informacemi o použitých materiálech. Nic víc, nic míň. A právě to je super. Člověk má z podobného stylu balení hned pocit, že dostává do rukou něco výjimečného a netuctového. Navíc podobné balení rozhodně neurazí ani jako dárek. Zkrátka stačí jen ovázat mašlí a komplet poslat dál. Za toto řešení tedy určitě palec nahoru. 

Krabice BeWooden

Specifikace

Do rukou se mi konkrétně dostal černý kožený obal na MacBook, který na e-shopu naleznete jako Sleeve MacBook Air 13” . Jedná se o klasický natahovací obal, do kterého vsouváte MacBook bokem, přičemž jedna jeho strana zůstává vždy otevřená a tedy i přístupná k okamžitému vytažení počítače. U jiných typů pouzder ale můžete samozřejmě i tuto stranu uzavřít například klopní, čímž docílíte 100% ochrany ze všech stran. 

Co se týče použitého materiálu, jedná se o pravou kůži, která by měla být vysoce kvalitní a to na pohled a omak skutečně i vypadá. Celé pouzdro je vyráběno ručně v České republice (a dle výrobce s láskou), díky čemuž si můžete být jisti, že každý kus je svým způsobem originál, jelikož nenajdete na světě dvě, která by se shodovala například v jednotlivých švech spojujících dva kusy kůže v jeden celek či v opracování hran, které jsou – jak je u kožených výrobků tohoto typu zvykem – zatavené, díky čemuž se nemusíte bát, že by se jakkoliv roztřepily či cokoliv podobného. 

Zatímco zvenčí si můžete užívat povrch a vůni kůže, zevnitř je pouzdro vybaveno skutečně velmi jemnou podšívkou, která je ve stejné barvě jako vnějšek. V případě černého pouzdra je tedy podšívka též černá. Ta zajistí vašemu laptopu maximální pohodlí a hlavně u ní budete mít jistotu, že jej absolutně nemá šanci poškrábat – ba naopak. Pokud do pouzdra vsunete laptop například mírně zašpiněný, hebká podšívka z něj nečistoty odstraní. Kdyby vás pak zajímaly rozměry, ty vnější jsou 34,5 x 25 cm, vnitřní pak 32,5 x 22,7 x 1, 7 cm, což jinými slovy znamená, že MacBook Air s úhlopříčkou 13” do obalu napasujete skutečně prvotřídně. 

Osobní zkušenost

Přiznám se, že pro kožené věci mám již poměrně dlouho slabost a tak, když se naskytla šance si toto pouzdro vyzkoušet, neváhal jsem ani minutu. A po několika dnech testování musím říci, že jsme udělal dobře. Pouzdro totiž vypadá skutečně perfektně. Díky jeho minimalistickému designu se za něj nemusíte stydět jak ve škole, tak třeba na pracovních schůzkách s důležitými partnery. Kůže bez veškerých rušivých elementů, na které naleznete jen drobné logo BeWooden, totiž působí zkrátka a dobře luxusním dojmem, který rozhodně není k zahození. Když pominu design, pochválit musím i to, jak vysokou ochranu pouzdro MacBooku v něm umístěném poskytuje. Rozměry, které výrobce zvolil, jsou totiž naprosto ideální a notebook je díky nim pouzdrem doslova obtažen. Díky tomu je tak skutečně dobře chráněn a to jak proti poškrábání, tak při pádech, které dokáže pouzdro slušně tlumit. Vzhledem k tomu, že je skutečně tenké, od něj však samozřejmě nemůžete čekat, že vám ochrání notebook padající ze dvou metrů na beton.

MacBook v obalu BeWooden

Jelikož pouzdro dokonale obepne celý MacBook, nemusíte se bát ani toho, že by vám z něj v případě, že byste pouzdro uchopili za špatný konec, vypadl. Rozměry jsou skutečně tak precizně vybrány, že pokud vy sami nebudete chtít laptop vytáhnout, je jakýkoliv jeho únik z pouzdra prakticky nemožný. Jak už jsem navíc zmínil výše, jelikož je pouzdro skutečně tenké, objem laptopu téměř nezvětší a vy jej tak budete moci nosit v brašnách, na které jste zvyklí, což je jistě fajn. Na druhou stranu, v ruce udělá pouzdro s notebookem parádu daleko větší. 

Resumé

Pouzdro notebook výborně ochrání a navíc mu dodá punc luxusu.

Podobné produkty se mi hodnotí vždy velmi lehce. Pokud máte stejně jako já slabost pro kůži a zároveň holdujete minimalistickému designu, dám ruku do ohně za to, že se vám bude pouzdro od BeWooden líbit stejně jako mě. Z hlediska zpracování mu totiž nelze absolutně nic vytknout a to samé platí i z hlediska funkčnosti, respektive využívání. Váš notebook totiž výborně ochrání a navíc mu dodá punc luxusu, pokud jej do pouzdra skryjete. Dalším benefitem, který se však projeví postupem času, je pak patina, jenž kůži ještě více vyšperkuje. A komu se na patinu čekat nechce, stačí si k pouzdru přivonět a užívat si nezaměnitelnou koženou vůni. Pokud tedy hledáte skutečně parádní pouzdro, za které se nebudete muset absolutně nikde stydět a které bude originální, je to od BeWooden velmi dobrou volbou. 

Detail na logo BeWooden

Související články

Dnes nejčtenější

.