Zavřít reklamu

Zatímco na iPhonech, iPadech a Apple TV už si můžeme novou herní službu Apple Arcade pěkných pár týdnů užívat dosytosti, v případě Maců tomu tak bohužel není. Služba je totiž vázána k novým operačním systémům a právě ten ještě Apple pro Macy nevydal. Jelikož však již klepe na dveře, začíná se Arcade testovat alespoň v rámci beta testování, jako tomu bylo i u verze pro iOS, iPadOS a tvOS. 

Pokud jste do vývojářského beta testování zapojeni i vy a máte ve svém Macu nainstalovanou novou betu, měli byste si již být schopní hry na Arcade vyzkoušet. Do služby se dostanete přes Mac App Store, do kterého přibyla záložka Arcade skrývající veškeré hry dostupné i na iPhonech, iPadech či Apple TV. Abyste si službu užili co možná nejvíce, určitě buďte na všech svých zařízeních přihlášení pod jedním Apple ID a iCloudem, díky čemuž si zajistíte, že budete na každém zařízení pokračovat ve hře přesně tam, kde jste na jiném skončili. To jinými slovy znamená, že si hru můžete jednoduše rozehrát na iPhonu a až vás přestane menší displej bavit, můžete přesedlat na Apple TV, ke které lze nově připojit i herní ovladače. 

Služba Apple Arcade vás měsíčně vyjde na 139 korun, přičemž za tuto částku jí bude moci využívat i celá vaše rodina v rámci rodinného sdílení. Velkým benefitem služby je absolutně absence mikrotransakcí a reklam, potěší ale i exkluzivita alespoň co se mobilního světa týče. Apple navíc slibuje výrazné rozšíření své herní nabídky, díky čemuž by se vám nikdy nemělo stát, že v Arcade nenaleznete titul, který by vás oslovil. Ostatně, už nyní je rozhodně z čeho vybírat. Pozornost si zaslouží třeba Oceanhorn 2, který se svou grafikou, ale i zpracováním blíží konzolovým titulům. 

Související články

Dnes nejčtenější

.