Zavřít reklamu

Spekulace kolem příchodu 3. generace sluchátek AirPods utnul možná trochu nečekaně před pár dny samotný Apple. Ten totiž do bety iOS 13.2 přidal ikonu zbrusu nových sluchátek, za kterou by se nemělo skrývat nic jiného než právě AirPods 3. A jelikož právě tato ikona zachycuje prakticky celý design sluchátek, stala se perfektním podkladem pro designéry při tvorbě konceptů. Jeden velmi povedený a hlavně zřejmě blízký realitě tu máme i dnes. 

Koncept AirPods 3, který si můžete detailně prohlédnout na prvním místě v galerii vedle tohoto odstavce, víceméně kopíruje ikonu z iOS 13.2. Sluchátka tak mají výrazně kratší “nožku” ukrývající baterii či horní “pecku” vylepšenou o zřejmě gumové moduly do uší, které by měly zajistit daleko lepší izolaci okolního hluku. Ostatně, právě potlačení zvuků z okolí by mělo být jednou z hlavních zbraní sluchátek. Podle kódu bety to navíc vypadá, že budeme mít možnost nastavit hned několik režimů potlačení okolního hluku, díky čemuž si přijdou na své jak uživatelé, kteří potřebují zvuky okolí slyšet, tak i ti, kteří se raději uzavírají do vlastního světa, kde jsou jen oni a jejich oblíbená hudba. Kromě této vychytávky by pak měla sluchátka nabídnout i voděodolnost, lepší zvuk, delší výdrž baterie a snad i senzory pro monitoring základních zdravotních funkcí jako například tepu. Spekuluje se též nad tím, že je Apple vyrobí jak v klasické bílé, tak i černé barvě, po které mnozí jablíčkáři volají již dlouhé roky. 

Kdy přesně Apple nové AirPody představení je v tuto chvíli nejasné. Jako nepravděpodobnější se však zdá konec října, na který má dle mnoha analytiků naplánovanou svou druhou podzimní Keynote. V úvahu sice připadá i představení skrze tiskovou zprávu, avšak vzhledem k tomu, že se jedná alespoň z hlediska designu o velkou změnu, je o poznání pravděpodobnější představení se vší parádou na pódiu při tiskovce. Vše ale samozřejmě nakonec ukáže až čas.

Dnes nejčtenější

.