Zavřít reklamu

Akční kamery GoPro asi není třeba nikomu představovat. Kamery si získaly svou velkou oblibu a punc kvality si drží již řadu let. Díky své odolnosti a pěkným videím uvidíte tuto značku jakožto partnera či sponzora u všemožných extrémnějších sportů. Kdejaký sportovní nadšenec se tedy nemohl dočkat nové generace, o níž se vedly velmi vášnivé debaty. Před pár hodinami byly představeny kamery GoPro Hero 8 Black a GoPro Max. Přináší skutečně výrazná vylepšení?

GoPro Hero 8 Black

O GoPro Hero 8 Black jsme se mohli dočíst mnoho spekulací. Nejčastěji se jednalo o možnosti natáčet 8K video. V GoPro ale zřejmě nabyli dojmu, že je na něco podobného ještě brzy. Stále se tedy dočkáme ,,pouze“ 4K videa při 60 fps. Nějaké technické vylepšení zde ale přeci jen je, a to konkrétně stabilizace obrazu, která je nazývána Hypersmooth 2.0. Technologie má zvládat natáčet obraz tak, aby byl co možná nejvíce ve vodorovné poloze. Upgradu se dočkala rovněž funkce TimeWarp, která mění počet snímků v obraze záznamu podle potřeby. Novinkami jsou tak režim nočního Time Lapse a fotografování v LiveBurst, což můžeme označit za mladšího bratříčka LivePhotos.

Největší změna vás ale trkne do oka už při prvním pohledu, a tou je konstrukce, která se dočkala výrazného omlazení. Kamera je navíc voděodolná až do 10 metrů, nevzhledným krytům tedy odzvonilo, pokud se nemíníte potápět do větší hloubky. Ke kameře jde také dokoupit příslušenství. Základem všeho je rámeček, který přidá kameře vstup 3,5 mm jacku na mikrofon, výstup na monitor za pomoci micro-HDMI, kvalitnější mikrofon a ,,zástrčky“ na přídavná světla. Kdo chtěl nějakou ,,lite“ verzi nové řady, má smůlu. Kamera se prodává pouze ve verzi Black, kdo tedy nepotřebuje kameru s touto výbavou, musí dát za vděk starší řadě, která je ale stále v nabídce. GoPro Hero 8 Black můžete předobjednat za 11 499 korun.

GoPro Max

byla ale i o nové kameře GoPro Max. Asi nikoho nepřekvapí, že se jedná o zařízení výchazející z modelu Fusion. Najdeme zde tedy 2 širokoúhlé objektivy, jenž nám dovolí v aplikaci skládat pohledy, nebo rovnou pořídit 360° video. Novinkou je zde displej, kterým předešlá generace nedisponovala. Díky němu si tak můžete prohlédnout záznam z kamery přímo na ní, což se může v mnoha situacích skutečně hodit. Zařízení umí natáčet v 5K a samozřejmě podporuje HyperSmooth a TimeWrap. Za tuto kameru zaplatíte 13 999 korun. Budete si na ni však muset počkat do 15. října.

Související články

Dnes nejčtenější

.