Zavřít reklamu

Jste-li majiteli iPhonů s Touch ID, možná jste se po instalaci iOS 13 setkali s nepříjemnou chybou ovlivňující aplikace, které autorizaci právě přes Touch ID vyžadují. Jedná se tedy vesměs o appky bank či různé správce hesel, do kterých se lze přihlásit buď rychle a jednoduše otiskem vašeho prstu nebo o něco zdlouhavějším způsobem pomocí hesla. První způsob je však v mnohých aplikacích kvůli chybě způsobující nevyskočení potvrzovacího okna pro otisk prstu nyní pro některé jablíčkáře zapovězený. Tedy alespoň částečně. 

Jak se ukázalo při zkoumání chyby, jediný problém je de facto “jen” nevyskočení výše zmíněného okna, která uživatele nabádá k ověření právě přes otisk. To jinými slovy znamená, že Touch ID funguje stále a chybu z iOS 13 lze jednoduše obejít tak, že prst na Home Button vložíte i přestože vás k tomu aplikace nevyzve. Proces ověření by měl proběhnout i tak a tedy i následné přihlášení do aplikace proběhne zcela standardním způsobem. Je však samozřejmě nutné prst na Touch ID přiložit ve chvíli, kdy standardně tabulka vyskakovala. Jinak ověření neproběhne a vám tak nezbude nic jiného než vyplňování hesla.  

Poměrně zajímavé je, že chyba trápí jablíčkáře už od iOS 13.0 a přestože jsme se dočkali minulý pátek zveřejnění iOS 13.1.1, Apple jí stále neopravil, přestože je dle dostupných informací na jeho straně. Nezbývá tedy než doufat, že update odstraňující chybu dorazí na iPhony již za pár dní či týdnů a na tuto nepříjemnost nás nechají zapomenout. Mírným pozitivem může být alespoň to, že problém se projevuje jen u iPhonů s Touch ID. Pokud máte novější model s Face ID, do aplikací vyžadujících ověření vaším obličejem byste se měli dostat bez problémů. 

Dnes nejčtenější

.