Zavřít reklamu

Zatímco Android je mnohdy terčem posměchu kvůli dlouhé prodlevě, která nastává při příchodu každé nové verze systému, Apple v tomto ohledu díky uvolnění systému pro všechny podporované produkty naráz rozhodně problém nemá. Od vydání iOS 13 je to sice teprve týden, ale již nyní se jablečná společnost může pochlubit pozoruhodnou statistikou. Nejnovější verze systému je totiž nainstalována již na 20 % aktivních zařízení.

Průzkum vykonávala společnost Mixpanel, která je známá díky své důvěryhodnosti a poměrně přesným datům. Ta od doby vydání iOS 13 analyzovala dostupná data a vytvořila z nich statistiku, která jak fanouškům Applu, tak skeptikům vyrazí dech. Za pouhý týden si totiž aktualizaci nainstalovalo již 20% uživatelů, do nichž se započítávají jak majitelé iPhonů, tak iPadů (na těch sice běží iPadOS 13, avšak jelikož vychází z iOS 13, je započítáván do iOS 13). Zmíněné procento dokonce mírně překonalo stejnou statistiku z doby, kdy vyšlo iOS 12. To se mohlo týden po vydání pyšnit celkovým podílem 19.3%. Co se týče samotné metody průzkumu, využila společnost Mixpanel při sběru dat především počet návštěv webových stránek a jednotlivých aplikací. Ne, že by se snad s výsledky Apple nechlubil, ale technologický gigant většinou na zveřejnění počká zhruba měsíc.

Přijetí

Například podle nejnovější analýzy Applu využívá iOS 12 přes 88% uživatelů, což je pro jablečnou společnost rozhodně úspěch. Mixpanel v tomto případě nešetří a udává o něco vyšší procento uživatelů starší verze, konkrétně 93%. Nebylo by překvapením, kdyby nástupce zlákal ještě větší procento uživatelů, kteří jsou zatím s funkcemi iOS 13 nanejvýš spokojení a podle mnohých se dokonce jedná o nejvíce inovativní a obsáhlou verzi systému za posledních několik let. Apple zkrátka konečně začal naslouchat komunitě, jež se dlouhou dobu dožadovala například Dark Modu a překladu hudby v Apple Music. Jedinou vadou na kráse jsou nepříjemné chybky, jimiž iOS 13 trpí. Pokud se však jablečné společnosti podaří vypořádat se s porodními bolestmi, máme tu adepta na povedenou verzi systému, která většinu uživatelů přesvědčí k upgradu.

Související články

Dnes nejčtenější

.