Zavřít reklamu

Zatímco nové systémy iOS 13, iPadOS 13, tvOS 13 a watchOS 6 už jsou na jablečná zařízení pěkných pár dní dostupné, na operační systém pro Macy stále čekáme. Apple sice na Keynote přislíbil vydání macOS Catalina na říjen, avšak od to doby je v tomto směru ticho po pěšině a nikdo netušil, kdy přesně se tak stane. Tedy až do dnešní noci. Na dánském webu Applu se totiž objevilo datum, kdy by Catalina měla na Macy dorazit. 

Na dánské verzi webových stránek Applu, přesněji v sekci určené macOS Catalině, lze nalézt v části, kde Apple představuje herní službu Apple Arcade a její začlenění do macOS datum 4. října, přičemž na službu láká slovy “Výjimečná hratelnost. Dostupné v App Store od 4. října.”. A jelikož je Apple Arcade součástí Cataliny a v rámci Maců bude dostupné jen na ní, je více než pravděpodobné, že právě 4. října tento systém vyjde. V úvahu by sice teoreticky připadalo i vydání systému v průběhu příštího týdne a spuštění Arcade v pátek, avšak vzhledem k tomu, že na všech ostatních systémech startovala služba souběžně s příchodem nového systému je dost pravděpodobné, že i u macOS se Apple přidrží tohoto scénáře. 

appledanishsite-800x356

Je poměrně zajímavé, že 4. října je pátek – tedy den, ve který Apple updaty příliš často nevydává. Na druhou stranu jsme byli v minulosti hned několikrát svědky toho, že se přeci jen odhodlal a v pátek update vypustil. Většinou se ale jednalo o updaty bezpečnostní, které nesnesly další odklady. A právě to by mohl být i případ Cataliny. Včera večer totiž Apple vydal pro starší zařízení bezpečnostní updaty a je možné, že chybu, kterou v nich opravoval, nyní potřebuje co nejrychleji zalepit i na Catalině a jako nejbližší možný termín vydání vidí právě příští pátek. 

Dá se očekávat, že pokud je uvolnění updatu na pátek 4. října skutečně v plánu, Apple tento termín v následujících hodinách či maximálně dnech oficiálně potvrdí, aby s ním jablíčkáři dopředu počítali. Na našem magazínu samozřejmě opět naleznete kompletní informační servis, jak se na upgrade připravit, jak novinky využívat a konečně zda upgrade stojí vůbec za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.