Zavřít reklamu

Většina uživatelů jablečných telefonů už si nějakou tu dobu plnými doušky užívá zbrusu nového operačního systému iOS 13, který vyšel teprve před nějakými dny. I přesto, že se v tomto systému nenachází až zase taková hromada nových funkcí, tak je spoustu věcí jinak. V iOS 13 je nově k dispozici například tmavý režim, nová funkce pro uživatele s malým objemem mobilních dat, či například automatické zabírání záložek v Safari. U jednoho z minulých návodů, které na Letem světem Applem pravidelně každý den vychází, jsem si všiml v komentářích uživatele, který nemohl najít okénko s aktualizacemi aplikací v App Storu. To se v minulé verzi iOS, tedy iOS 12, nacházelo ve spodním menu a bylo jednoduše přístupné. Kde se však podělo v iOS 13?

Kde se v iOS 13 v App Storu nachází aktualizace aplikací

Pokud byste chtěli v App Storu v iOS 13 aktualizovat aplikace klasickým způsobem, tedy že byste najeli do App Storu a ve spodním menu klikli na možnost Aktualizace, tak máte smůlu. Tato možnost byla totiž v iOS 13 odstraněna a nahrazena možností Apple Arcade. Pokud byste si tedy chtěli v novém operačním systému zobrazit možnosti aktualizací v App Storu, tak musíte v pravém horním rohu kliknout na ikonu vašeho profilu. Jakmile tak učiníte, tak stačí sjet níže, kde už se zobrazují dostupné aktualizace, popřípadě ty aktualizace, které byly provedeny naposled. Odsud tedy můžete aktualizace ručně spouštět a dívat se na jejich průběh.

Jak už jsem zmínil, součástí iOS 13 je mnoho nových funkcí. Co možná ale někteří z vás neví, a co je dle mého názoru velice negativní, je fakt, že Apple odstranil ze současných vlajkových lodí funkci 3D Touch. Pomocí něj dokázal displej reagovat na sílu stisku, a tak jste si například mohli jednoduše zobrazit různé náhledy aplikací, webových stránek, anebo aktivovat virtuální trackpad. Naštěstí jsme se ale kompletního odstranění virtuálního trackpadu nedočkali, avšak aktivuje se lehce jiným způsobem, než jste možná byli zvyklí. Pokud se o aktivaci virtuálního trackpadu na nových iPhonech 11 a 11 Pro (Max) chcete dozvědět více, tak rozklikněte související článek vedle tohoto odkazu.

Související články

Dnes nejčtenější

.