Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších novinek letošního roku je z pohledu fanoušků Applu bezesporu herní služba Apple Arcade. Ta bude fungovat na bází předplatného, za které uživatelům umožní přístup k obrovskému množství exkluzivních titulů, které budou moci hrát na všech svých zařízeních s dostatečně velkým displejem – tedy na iPhonech, iPadech, iPodech touch, Macích a Apple TV. Jelikož je však služba vázána přímo na nejnovější operační systémy, mohli si jí zatím vyzkoušet jen jablíčkáři s iPady a iPhony v rámci iOS 13 a iPadOS 13. Ode dneška mají však stejnou možnost i majitelé Apple TV.

Pokud vlastníte Apple TV a jste zapojeni do beta testování nového operačního systému tvOS 13, měli byste být v tuto chvíli již schopni na své televizi přes aplikaci Apple Arcade do služby vstoupit a hrát tituly, které jsou nyní dostupné. Těch je zhruba 70, avšak do konce roku by jich mělo být alespoň dle plánů Applu hratelných kolem stovky, což už je pořádná nálož. Na své si v Apple Arcade přijdou díky rozmanitosti titulů snad všichni hráči bez rozdílu věku. Skvělým benefitem služby je pak i její osvobození od mikrotransakcí či reklam, které si Apple může dovolit právě díky měsíčnímu předplatnému. To je v České republice velmi příznivých 139 korun s tím, že za tuto cenu může hry ze služby využívat až šest dalších hráčů, kteří jsou s předplatitelem v rodině. 

Jak už bylo zmíněno výše, Apple Arcade bude dostupné napříč celou řadou zařízení, mezi kterými budou moci hráči “přeskakovat” a vždy ve hře pokračovat tam, kde u předešlého zařízení skončili. O synchronizaci herního postupu se totiž automaticky postará iCloud, který je s vaším účtem provázán. Skvělé je navíc to, že lze hry ze služby (i mimo ni) hrát nově i na gamepadech od Xboxu One, PlayStationu 4 či na těch s MFi certifikací. Z iPhonu se tak bude moci stát s trochou nadsázky parádní herní konzole. 

Čekání je u konce

Pokud na Apple TV betu tvOS 13 netestujete, nezoufejte. Vydání ostré verze tohoto operačního systému je totiž na spadnutí. Vyloučit se dokonce nedá ani dnešní večer, kdy mají dorazit hned dva velké updaty – konkrétně iOS 13.1 a iPadOS. Ty byly původně naplánovány na 30. září, avšak Apple nakonec svůj záměr přehodnotil a vydává je o týden dříve. Nebylo by tedy příliš překvapivé, kdyby k nim dnes přidal i tvOS 13. Co se pak týče macOS Catalina, na které budou hry též dostupné, jejího ostrého vydání bychom se měli dočkat v průběhu října. 

Související články

Dnes nejčtenější

.