Zavřít reklamu

Pokud jste někdy potřebovali vložit obrázek do dalšího obrázku, jistě jste zjistili, že fakt, že má daný obrázek bílé okraje, není to, co by vás zachránilo. Abyste mohli pracovat pouze se samotným obrázkem bez okrajů, typicky bílých, je potřeba jej mít ve formátu PNG. Samozřejmě existují i další formáty, ale tento článek je skutečně o jednoduchosti pro běžné uživatele a těm bohatě dostačuje PNG.

Pokud potřebujete ořezat jen pár obrázků a nechce se vám za to platit nebo se mordovat hodiny v Pixelmatoru, stačí použít online službu Remove.bg. Pomocí té máte možnost vložit obrázek přímo do internetového prohlížeče, případně zadat url adresu obrázku a webová aplikace se postará o to, aby z obrázku ořezala okraje a ponechala pouze samotný obrázek ve formátu png. Webové rozhraní má také aplikaci pro Mac, Windows a Linux. Vše funguje velmi kvalitně a nesetkal jsem se při ořezu okrajů s žádným problémem. Pokud se vám nechce za službu platit, můžete využít možnost upravit jeden obrázek v plné velikosti zdarma. Dalších 50 obrázků pak můžete upravit v režimu takzvaných Preview tedy náhledů.

Pokud však nejste profesionální grafik nebo chcete obrázky použít třeba jen na svém webu, bude vám režim Preview bohatě stačit. Jakmile se rozhodněte, že potřebujete víc, pak ceny začínají na 0,18€ za jeden ořezaný obrázek. Věřím, že platit za tuto službu bude jen velmi málo našich čtenářů, naopak si však myslím, že se najde řada těch, kterým bude bohatě stačit čas od času ořezat jeden obrázek a vejít se tak bezproblémů do limitu zdarma. Pokud tedy potřebujete vytvořit png bez okrajů, zkuste se podívat na Remove.bg.

iPad pro png

 

Související články

Dnes nejčtenější

.