Zavřít reklamu

Apple včera zveřejnil aktualizované dokumenty o ekologické stopě svých produktů, které nově reflektují nedávno představené novinky, konkrétně iPhone 11, iPhone 11 ProiPhone 11 Pro Max. V dokumentech se můžeme například dočíst to, že celý Taptic Engine je vyrobený za pomocí 100% recyklovaných vzácných prvků. Pokud slova Taptic Engine slyšíte poprvé, tak velice jednoduše: jedná se o součástku uvnitř iPhonu, která se stará o haptickou odezvu zařízení. Má tedy na starosti všechny typy vibrací, které iPhony umí. Obsahuje speciální magnet a další komponenty, které jemné, ale i silné vibrace produkují.

A právě tento kompletní balík komponent, ze kterých je Taptic Engine zkonstruován, je nově vyráběn ze 100% recyklovaných zdrojů. Zejména v případě magnetů bylo obvyklé, že jej výrobci vyráběli z původních surových zdrojů, které jsou jako složky v zemském povrchu velmi vzácné. Apple je tak prvním výrobcem, který pro výrobu těchto komponent používá zcela recyklované suroviny. Taptic Engine obsahuje zhruba 25 % ze všech vzácných prvků použitých při výrobě iPhonu.

Zajímavostí v nově zveřejněných infografikách je však ještě více. Například to, že veškerý cín, kterým jsou pájeny komponenty na základní desce, je také 100% recyklovaný. Plasty použité pro výrobu jsou nyní také ve větší míře recyklované než dříve a jeden iPhone za svůj celkový životní cyklus vyprodukuje 72-86kg emisí CO2, v závislosti na vybraném modelu. Velmi ekologické je také balení, ze kterého si uživatelé své nové iPhony rozbalí.

Související články

Dnes nejčtenější

.