Zavřít reklamu

Apple Watch patří mezi ty mladší produkty od společnosti Apple, a podle toho také vypadají údaje o míře jejich přijetí. Podle zpravodajské stanice CNBC společnost Apple uvádí, že celých 70 % majitelů Apple Watch jsou zároveň vlastníky svého prvního modelu v životě. Zbylých 30 % tvoří uživatelé, kteří upgradovali z některého ze starších modelů na novější generaci.

Apple se v každé nově příchozí verzi svých chytrých hodinek snaží o přidání klíčových funkcí, ať už je to GPS a sledování plaveckého výkonu, mobilní konektivita, EKG, detekce pádu nebo nejnověji always-on displej. Žádná z generací Apple Watch – relativně revoluční Series 4 nevyjímaje – ale zatím neotevřela stavidla hromadných upgradů na novější model. Zákaznická základna pro chytré hodinky od Applu stále utěšeně roste a podíl Apple Watch na příslušném trhu je dominantní. Produkt jako takový je ale stále ještě v porovnání s iPhonem či iPadem v plenkách.

Kromě změny designu, která přišla v minulém roce, se Apple Watch svým způsobem vlastně ještě nikdy zatím výrazněji neproměnily (což ale neznamená, že by nedocházelo k vylepšením). Proto se současná situace má tak, že si většina jejich majitelů zkrátka užívá svůj stávající model, který si pořídili jako první, a na upgrade nijak nespěchají. Svůj podíl na této stagnaci má také fakt, že zatím všechny generace Apple Watch podporují i nejnovější verzi operačního systému watchOS. Údaje uvedené v úvodu tohoto článku, se nicméně mohou změnit s oficiálním příchodem Apple Watch Series 5, které nebyly z pochopitelných důvodů v těchto statistikách zahrnuty. Nejnovější generace chytrých hodinek od Applu se na pulty obchodů dostane již tento pátek. Apple zároveň také snížil cenu Apple Watch Series 3.

Dnes nejčtenější

.