Zavřít reklamu

Pokud jste se rozhodli, že už vám vaše staré Apple Watch nedostačují a rádi byste je prodali, tak se vám určitě bude líbit tento článek. Pojďme se společně krok po kroku podrobně podívat na to, jak vaše staré Apple Watch co možná nejlépe připravit na jejich prodej a podívejme se na to, co všechny byste před prodejem měli udělat. Hned na začátek je třeba uvést fakt, že Apple Watch si nedrží svou hodnotu tak dobře, jako například iPhony, či jiná zařízení. Pokud však ale i tak chcete Apple Watch prodat, tak pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak můžete jejich cenu co možná nejvíce navýšit.

Zrušení spárování s vaším iPhonem

Aby jste mohli s vašimi Apple Watch fungovat na denní bázi, tak je samozřejmě musíte mít připojené k iPhonu. A před samotným prodejem musíte právě tohle propojení zrušit, aby poté neměl potencionální kupec problém s jejich spárováním. Na vašem iPhonu, se kterými máte Apple Watch propojeny, otevřete aplikaci Watch. Zde poté nahoře rozklikněte vaše hodinky, a poté klepněte na ikonu „i v kroužku“. Zde se poté zobrazí všechny informace o vašich hodinkách. Pro zrušení spárování stačí kliknout na možnost Zrušit spárování Apple Watch. Tuto akci poté ještě jednou potvrďte stisknutím tlačítka Zrušit spárování. Zrušení spárování nějakou dobu trvá, jelikož se všechny data z Apple Watch přesouvají do vašeho iPhonu. Jakmile je vše hotovo, hodinky se zresetují do továrního nastavení.

Vyčištění

Jakmile zrušíte spárování vašich hodinek s iPhonem, tak už je celý postup přípravy softwaru hodinek prakticky hotový. Nyní se tedy vrhneme na ostatní záležitosti. Při prodeji je nutné, abyste vaše hodinky co možná nejlépe vyčistili. Vzhledem k tomu, že mnoho z nás nosí Apple Watch denně na rukou, a to i při sportu, tak mohou být hodinky postupem času velmi špinavé, a to zejména ta část se senzory, která doléhá na vaší ruku. Špínu poté najdete také u digitální korunky. Pro vyčištění nejlépe poslouží vlhčený hadřík, pro špatně dostupná místa poté například vatová tyčinka do uší.

Fotografie

Je nutné si uvědomit, že to, co kupec vidí u vašeho inzerátu jako první, jsou fotografie. Při listování mezi ostatními inzeráty musí právě váš inzerát kupce zaujmout nejvíce, aby jej otevřel a dozvěděl se více. Dobré fotografie lze pořídit samozřejmě zrcadlovým fotoaparátem, avšak ten samozřejmě není součástí každé rodiny. Pokud tedy zrcadlovku nemáte a ani si ji nemůžete půjčit, tak se nebojte využít fotoaparát novějšího telefonu. Fotografie poté foťte na přirozeném světle, aby vypadaly dobře. Fotografie musí být detailní a hlavně bezprostředně ostré, čehož se držte zuby nehty.

Inzerát

Znalost i/y, s/z a dalších patálií v českém jazyce je při psaní inzerátu povinností.

Jakmile máte nafoceny fotografie, tak už nezbývá nic jiného, než vytvořit samotný inzerát. Inzerát by měl být napsán stručně, přehledně a hlavně gramaticky správně. Pokud máte s českou gramatikou problém, tak si určitě nechte celý text zkontrolovat od někoho, kdo jí rozumí. Inzerát, který není napsaný správně, může totiž nejednoho kupujícího odradit. Znalost i/y, s/z a dalších patálií v českém jazyce je při psaní inzerátu povinností. Zároveň je důležité, abyste v inzerátu nijak nelhali. Mají Apple Watch poškrábaný displej? Napište to. Jsou někde hodně otlučené? Napište to. Rozhodně se nesnažte za každou cenu do inzerátu uvést, že jsou Apple Watch v naprosto perfektním stavu, když nejsou. Vzhledových nedokonalostí si kupující všimne ihned, těch interních si poté může všimnou při předávce. Pokud Apple Watch posíláte na dobírku, tak sice k osobnímu střetnutí nedojde, avšak co by na takovou věc řeklo vaše svědomí?

V inzerátu samozřejmě nesmí chybět další info o samotném produktu, tedy jeho barva, datum zakoupení, platnost záruky a další. Pokud navíc máte k dispozici nějaké příslušenství, například řemínky, dodejte je jako dárek zdarma. Když by se totiž potencionální kupec rozhodoval mezi dvěma hodinkami, tak je dosti možné, že právě kvůli řemínkům, obalům a dalšímu příslušenství upřednostní právě vás. Jednoduše totiž přijde, koupí Apple Watch a nemusí dál řešit kupování řemínků apod.

Příklad inzerátu

Prodám Apple Watch Series 4 44mm, zlatá barva, hliníkové tělo, včetně krabičky. Hodinky mají po těle lehké oděrky z běžného používání, na displeji jsou malé škrábance – při zapnutém displeji nejdou vidět. Zařízení bylo zakoupeno 19. ledna 2019 v iWantu, záruka je platná dva roky, tzn. do 19. ledna 2021. K Apple Watch přidám navíc dva řemínky zdarma. Cena je 6 990 Kč včetně poštovného, při rychlém jednání možná sleva.

Kde inzerát vložit?

Inzerát můžete vložit na nespočet inzertních portálů v Česku i na Slovensku. Osobně vám ale doporučuji náš Letem světem Applem Bazar, na kterém jsem já osobně už prodal několik věcí. Po přesměrování na stránku stačí pouze v pravé části obrazovky kliknout na Přidat inzerát a vyplnit jednoduchý formulář. Dostanete se tak do podvědomí čtenářů magazínu a věřím, že se vám zrovna na váš inzerát někdo ozve.

Související články

Dnes nejčtenější

.