Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Presne tak.
  Toto je veľmi dobrá správa. Minimálne rok totiž bude iPhone 11 po výkonovej stránke najlepší iPhone. Prečo? Technicky je zhodný s modelom Pro a Pro Max, no má nižšie rozlíšenie displeja a čo spôsobí, že všetko bude bežať svižnejšie ako na Pro modeloch.
  Ešte si počkám na testy výdrže, lebo sa mi nezdá, že by Pro verzie poskočili o 5 hodín oproti XS a 11 len o hodinu oproti XR.

  Výdrž bude větší, protože 11Pro i Max mají tlustší tělo než loni XS. Za to 11 má stejný rozměry.

  Výdrž nebude RAZANTNE väčšia ani u jedneho modelu. Velku baterku malo uz minule XR, teraz dostalo len o 1 hodinu naviac. Zato XS malo o dost mensiu baterku ako XR, a zaostavalo s vydrzou par hodin. tzn teraz XS dostane 4 hodiny naviac a XR len hodinu naviac, tym padom 11ka Pro len dobehne normal 11, nič ine, len sa dorovnaju. Ved aj kapacity baterky maju +/- rovnake.

  Gratuluju, 4GB RAM, to uz iPhone dohnal muj dva roky stary Redmi Note 5, ktery jsem onehda koupil za 6000.

  Ted jde do prodeje Redmi Note 8, o tri generace dal, zbavil se notche i prustrelu a ma jenom maly pulkruh na kamerku nahore. 6GB RAM.
  Cena este neni urcena, ocekavam ale standardnich 6000.

  Gratuluji k vašemu zařízení s 6gb ram, které jsou k čemu? Jo už vím, aby se vám nesekal mobil při spuštění 2 aplikací zároveň na tom odladěném systému pro daný telefon.
  Ve většině komentářů si tu hrajete na hrozného odborníka a pak se tu jako 10ti letý kluk co vlastní android oháníte ramkama :D
  Ale tak já chápu, že čím víc ram tím víc…v tom vašem androidím světě si tím porovnáváte zařízení
  Co máš za mobil?
  6GB ram
  No ty vole, to je dělo.

  Polopaticky vysvetleno, vetsi RAM umoznuje uchovat v live stavu vice programu na pozadi.

  Tudiz je to z pohledu sviznosti telefonu ten nejdulezitejsi udaj, dulezitejsi nez vykon CPU, od limitu cca 100000-150000 bodu Antutu dale.

  Veskere spustene programy se oteviraji do RAM. Kdyz je program prepnut na pozadi, postupne mu OS snizuje prioritu a po case, kdyz o RAM zadaji dalsi a dalsi programy, program na pozadi se serializuje na storage.
  Znovuotevreni takoveho programu je pak o asi 2 rady pomalejsi, protoze se nejprve musi deserializovat ze storage. Pricemz ani serializace nemusi byt uplna, ulozi se pouze stav aplikace, ne jeji data, typicky Chrome nebo Youtube zkratka data zapomenou a pak je nacitaji z internetu znovu.

  Typickym zroutem pameti je Chrome, ktery si po dekompilaci HTML a Javascriptu tento uchovava v RAM cache, to vcetne castecne historie, aby se dalo rychle vracet.
  A malo RAM je presne ten duvod, proc se na iPhonu chrome s otevrenymi deseti taby po vytazeni pozadi zase pomalu znovunacita jak u blbejch.

  Jinak, co se tyce rozdilu Androidu a IOS, Android si pro sve potreby garbage collectoru sezere cca 150- 250 MB RAM navic v porovnani s nativnim zastaralym IOSem.
  V dnesnich telefonech s az 12GB RAM je to sranda.

  Mohu se zeptat, jak jde v úžasném ekosystému applu přepínání aplikací náročných na paměť (browser, mapové aplikace, galerie fotek..), když máte málo RAM? Pořád platí, že to vypíná minulé aplikace a tudíž čekáte a systém laguje?

  iOS laguje? Co to hulite? Chci to taky.

  LoLe, jak píše kolega výše, zkus si otevřít třeba Chrome a v něm deset patnáct záložek, pak přejdi do 2-3 jiných aplikací a pak zpět do Chrome. Cože, tobě Iphone laguje? Znovu to načítá a ty musíš čekat? Nebo to se nepočítá za lagování?

Vložte vlastní komentář

celý text