Zavřít reklamu

V technologickém světě se na denní bázi objevuje mnoho nedokonalých technických řešení, která ve finále omezují především koncového uživatele. Applu se tyto nepříjemnosti dějí jen zřídka a málokdy by si pomyslel, že stejný osud čeká i skvěle přijaté jablečné hodinky páté generace, oznámené ne letošní keynote konferenci. Bohužel se ale ukázala jakási nedotaženost, která uživatele magnetických řemínků pravděpodobně moc nepotěší.

Nové Apple Watch Series 5 přináší velmi zajímavé vylepšení ve formě kompasu. Ten uživatelům prozradí například přesnou polohu, směr pohybu, převýšení a nadmořskou výšku, aniž byste tyto informace museli hledat na svém telefonu. Jak si ale jistě dokážete domyslet, kompas a magnety se k sobě příliš nehodí, na což Apple přišel poměrně pozdě. Na nepříjemnost upozorňuje na svých webových stránkách, kde zmiňuje především edice Milanese Loop, Modern Buckle a Leather Loop. Shodou okolností se jedná o prémiové verze, jež uživatele vyjdou rovnou na několik tisíc korun a zaujmou svým unikátním designem i speciálně zvoleným materiálem. V tomto případě by však mohly magnety ukryté v řemínku kompas pořádně zamotat.

apple watch reminky

Sportovních edic řemínků se tento neduh sice netýká, takže si s nimi kompas užijete bez sebemenšího omezení. Přesto bude zajímavé sledovat, jak se Apple rozhodne problém řešit, jelikož je do značné míry překvapivý a omezující. Není to ale poprvé, co jablečná společnost nezvolila zrovna vhodný materiál. U platební karty Apple Card si například uživatelé stěžovali na skutečnost, že většina běžných věcí kartu může poškodit. Novinka je totiž tvořena z 90% z titanu, což podmínkám při běžném užívání příliš nenahrává. Uvidíme, jak se jablečná společnost s technickou nedotažeností popere.

Související články

Dnes nejčtenější

.