Zavřít reklamu

Když se blížilo představení letošních iPhonů, odborníci se předháněli v odhadech toho, jak se novým modelům bude na trhu dařit. Od uvedení iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro do prodeje nás dělí už jen pár dní, a někteří analytici mají už teď jasno v tom, že o propadák rozhodně nepůjde. Známý analytik Ming-Chi Kuo v této souvislosti uvedl, že poptávka po iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro předčí očekávání. Vyplývá to minimálně z masivních předobjednávek.

Klíčovým prvkem, který podle Kua přiláká nové kupce, by měly být nové barevné varianty této řady – půlnoční zelená u iPhonu 11 Pro a zelená a fialová u iPhonu 11. Kuo ve své zprávě ale zároveň varuje před tím, že by dostupnost půlnoční zelené mohla být kvůli výrobním problémům s matným sklem značně omezena. Poptávka po dražším a vybavenějším iPhonu 11 Pro by podle Kua měla být vyšší zejména ve Spojených státech, zatímco na čínském trhu by měl být větší zájem spíše o levnější iPhone 11. Prodejům nových modelů by podle Kua mohly značně pomoci Trade-In programy, v jejichž rámci mohou zákazníci přejít ze staršího iPhonu na novější za výhodných podmínek.

Pro zákazníky by také mohly být atraktivní funkce iPhonu 11, respektive jejich poměr k relativně nízké ceně. Tento model nabízí například ultra širokoúhlý objektiv, vylepšenou výdrž baterie a vylepšené snímání 4K videí. Podle zpráv analytiků by na iPhone 11 mohli potenciálně upgradovat stávající majitelé iPhonu 6, 6s nebo iPhonu 7. Společnost TF Securities na základě pozitivních indicií odhaduje počet prodaných iPhonů v letošním roce na 70 až 75 milionů kusů, přičemž původní odhady činily 65 až 70 milionů prodaných kusů.

Mezi novinky, které nabízí letošní modely iPhonů, patří například noční režim fotoaparátu, o 20 % rychlejší výkon díky novému čipu A13, vylepšená odolnost a přítomnost nového lokalizačního čipu U1. Prodej letošních modelů iPhonů bude oficiálně zahájen již tento pátek.

Dnes nejčtenější

.