Zavřít reklamu

Během úterní keynote, na které Apple představil první várku produktových novinek pro druhou polovinu letošního roku, se také větší množství času věnovalo nadcházejícím službám. Velmi brzkého spuštění se dočká herní předplatné Apple Arcade, k jehož zpřístupnění dojde už příští týden,a to za velmi sympatických zhruba 125 korun. V souvislosti s tím se objevují nové informace o tom, jak bude služba vlastně fungovat. Nyní se ukázalo, že aspekt „exkluzivního obsahu“, který Apple propaguje horem dolem, nebude tak úplně založený na realitě.

Jak se totiž ukázalo, hry, které budou skrze Apple Arcade dostupné, sice punc exkluzivity mít budou, ale ze strany Applu jde o exkluzivitu vynucovanou jen na „mobilních platformách“. Do nich však očividně nepatří například Nintendo Switch, nebo jiné konzole. Celá eskapáda s exkluzivními tituly v Apple Arcade tak v praxi znamená pouze to, že hry z této služby nebudou dostupné na platformě Android. Na konzolích (jakýchkoliv) se objevit mohou, což se v mnoha případech také stane.

Uvedení nějakého herního titulu v rámci katalogu Apple Arcade pak přináší ještě nějaká další omezení, které musí vývojáři řešit. Hry dostupné skrze Apple Arcade nesmí být dostupné v klasické sekci App Store a to jak v placené, tak ani v neplacené podobě. V tomto ohledu tedy o jistou „exkluzivitu“ jde. Rozhodně však neplatí tvrzení, že hry dostupné skrze Apple Arcade si nikde jinde nezahrajete. Při spuštění služby má být k dispozici více než stovka titulů a uživatelé budou mít měsíc na vyzkoušení zdarma.

Související články

Dnes nejčtenější

.