Zavřít reklamu

Mysleli jste si, že u Touch ID a Face ID už Apple jednoduše skončil a nemůže nabídnout nic nového, tedy co se biometrické ochrany zařízení týče? Tak to vás musím zklamat, jelikož se zřejmě mýlíte. Apple totiž podle posledních registrovaných patentů pracuje na takové biometrické ochraně, která by měla být založena na rozpoznávání vaší dlaně. Svým způsobem se sice vracíme k Touch ID, které také pracuje s rukou uživatele, avšak v tomto případě by se mělo pracovat s o mnoho větší částí vaší ruky. Celá technologie rozpoznávání dlaně by se měla opírat o její tvar, především ale také o uspořádání žil uvnitř ní.

Patent, který se touto novou ochranou zabývá, má číslo 20190278973, a byl registrován již na začátku tohoto roku, konkrétně v lednu. Podle tohoto patentu by mohla biometrická ochrana fungovat tak, že by uživatel přiložil svou dlaň na speciálně upravený displej, který by disponoval speciální skleněnou vrstvou, společně s fotodiodovou vrstvou. Poté by došlo k přenesení infračerveného světla do vaší dlaně, pomocí kterého by se detekovalo uspořádání žil. Společně s mapováním žil by dále bylo využito skenování čar na dlani, čímž by se ještě zvýšila přesnost a spolehlivost celého systému.

Souvisejíci

Tento více než zajímavý patent navíc bere v potaz i možnou spolupráci tohoto systému společně s TrueDepth kamerou, která je využívána k rozpoznávání tváře – Face ID. Díky tomu by mohlo být před odemknutím iPhonu vyžadováno hned dvou autentizací. Kromě využití jakožto ochrana zařízení by navíc mohlo být mapování žil využito pro zdravotní účely. Apple se konkrétně nevyjádřil, jak by mohlo být skenování dlaně prospěšné pro sledování zdraví, nejspíše by ale však senzory byly schopné zachytit otoky, opuchliny, ucpané cévy, a další. Údajně by se tato technologie mohla objevit i v Apple Watch, popřípadě v jeho řemínku. Je však nutné brát v potaz, že se v tomto případě jedná o pouhý patent, kterých si Apple za rok nechá vystavit hned několik stovek. Zdali se tedy tato nová technologie někdy v budoucnu v iPhonech či Apple Watch objeví, je ve hvězdách.

Související články

Dnes nejčtenější

.