Zavřít reklamu

Kromě nejočekávanějších produktů, tedy iPhonů, Apple včera představil i Apple Watch Series 5. Ty se nového designu nedočkaly a změny se odehrály především na poli použitelnosti. Stačí to ale k tomu, aby bylo na místě upgradovat z Apple Watch Series 4? Na to se vám pokusíme dát odpověď v tomto článku.

Apple Watch Series 4 byly od svého staršího bratříčka skutečně skokem vřed. Vyvinul se design a displej povyrostl o 30 % při zachování takřka totožných rozměrů. Změnily se velikosti displeje na 40 a 44 mm. Největší novinkou byla jistě přítomnost funkce EKG, která při třicetisekundovém podržení korunky upozorní na možnou fibrilaci síní. Apple myslí na zdraví svých uživatelů, a to především na hodinkách pořádně znát. Samozřejmostí zde byla voděodolnost a celodenní výdrž na jedno nabití.

Včera jsme se ale dočkali Series 5 a nejednomu jablíčkáři začalo vrtat hlavou, zda se vyplatí upgrade. Hodinky samozřejmě dorazily s novým čipem Apple S5, dá se tedy očekávat plynulejší procházení prostředí a delší podpora ze strany Applu. Hodinky by měly dosahovat až dvojnásobné rychlosti oproti čipu Apple S3 známého ze Series 3. Potěší rovněž zvýšení kapacity z původních 16GB na 32GB. Tyto hodinky budou k dostání v titanu, keramice, nerezové oceli a recyklovaném hliníku (avšak u nás klasicky dostupná jen hliníková varianta). Zajímavější jsou ovšem novinky na poli funkčnosti. Na včerejší keynote byla hojně prezentována funkce Always-On Display, která nepřetržitě na hodinkách zobrazuje informace pod sníženým jasem. Při otočení zápěstí se jas zvýší. Tato funkce se dočkala velkých pochval i od novinářů, kteří včera bezprostředně po keynote měli k hodinkám přístup. Další novinkou oproti předchůdci je zabudování kompasu, což mě osobně ponechalo chladným. Může ale dobře posloužit v terénu a třeba i při pozorování hvězd. Pro někoho zajímavé může být Apple Watch Studio, kde si na internetových stránkách složíte své vlastní Apple Watch Series 5. Vyberete si velikost, materiál hodinek, řemínek a barvu. Podle Applu je na 1000 různých možností, jak vytvořit své vlastní Apple Watch.

Co říct závěrem? Apple Watch Series 5 jsou krůčkem kupředu. Kromě funkce Always-On display jsme se žádných závratných novinek nedočkali. Je tedy na vás, zda Always-On, kompas, vyšší kapacita a rychlejší procesor jsou důvodem k upgradu. Za hodinky ve 40 mm verzi zaplatíte 11.690 korun. Za 44 mm variantu pak 12.490 korun. Pokud byste se však ptali na názor nás, upgrade z Apple Watch Series 4 tu smysl pro valnou většinu jablíčkářů nemá, ze starších modelů pak samozřejmě ano a to zejména díky relativně příznivé ceně. I majitelé starších modelů si ale mohou položit otázku, zda se jim tyto hodinky, které nabízí oproti Series 4 navíc jen kompas, Always-on a podobné drobnosti vyplatí víc než právě „čtyřky“, které se nyní určitě dostanou do zajímavých slev. Pokud však lačníte po Apple Watch Series 5, už nyní je lze předobjednat. Na oficiálních stránkách Applu to sice bude možné až od pátku, my si však na stránkách Mobil Pohotovosti všimli, že již předobjednávky umožňují. 

Související články

Dnes nejčtenější

.