Zavřít reklamu

Zřejmě největším tahákem včerejší Keynote byly tři zbrusu nové iPhony, které svět zaujaly především svými velmi propracovanými fotoaparáty. I ostatní včera představené produkty však rozhodně stojí za pozornost. Jedním z nich jsou i zbrusu nové Apple Watch Series 5, které měli ihned po Keynote šanci otestovat první novináři. Co na novinky říkají?

Jelikož se Series 5 od Series 4 příliš neliší, je jasné, že první dojmy novinářů z nich jsou relativně vlažné. To potvrzují i slova Dana Wollmana s Engadgetu, který upgrade nepovažuje za nic příliš velkého. Rozdíly mezi Series 4 a 5 jsou podle něj dokonce tak nepatrné, že je těžké tyto modely od sebe odlišit. Velmi kladně však hodnotí Always-on funkci displeje, díky které můžete údaje na něm vidět kdykoliv – tedy nejen v situaci, kdy zápěstí otočíte směrem ke svému obličeji. “Kromě Always-on jsou to hodinky, které už dobře znáte, jen jsou doplněny novými řemínky. K dispozici jsou opět ve dvou velikostech, digitální korunka je také tam, kde vždy byla a nechybí ani obdélníkové tlačítko, které bude u LTE hodinek možné využívat k přivolání pomoci kdekoliv ve světě, tedy nejen v zemi zakoupení,” hodnotí Dana hodinky. 

Podobně hodnotí hodinky i Dieter Bohn z The Verge, který též mezi Series 4 a 5 nespatřuje žádné velké rozdíly. I od něj si však Always-on vysloužil slova chvály, jelikož se díky němu hodinky posunou na novou úroveň. “Funguje přesně tak, jak byste čekali. Po celou dobu nošení můžete vidět celý ciferník se ztlumeným jasem a poté, co své zápěstí zvednete, se jas zvýší. Ciferníky jsou dokonce schopny zobrazovat veškeré své komplikace a aktuální data právě v tomto režimu. Hodinky však lze i nadále ztlumit položením ruky na displej, což je u tohoto modelu mnohem uspokojivější, jelikož mění režimy zcela jinak než modely předchozí.” Nic víc než Always-on si však vyzdvihnout minimálně v prvních dojmech nezaslouží, tedy alespoň podle Dietera. 

Hodnocení nových Apple Watch je tedy víceméně podobné jako to u iPhonů 11 a 11 Pro. Novinky jsou sice zajímavé, avšak boom efekt se tu bohužel tak úplně nedostavil. Nezbývá tedy než doufat, že se Apple v tomto ohledu do příštích let polepší a světu nabídne přesně ty produkty, které se od něj očekávají. Na další podobný upgrade Apple Watch totiž nikdo zvědavý určitě není. Pokud vám však málo inovací nevadí, už teď lze hodinky předobjednat u Mobil Pohotovosti. Apple sice předobjednávky umožňuje až od pátku, my si však této možnosti všimli na webu MP už dnes

Související články

Dnes nejčtenější

.