Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že jsou všechna jablečná zařízení rok od roku s příchodem nových generací několikanásobně výkonnější, nemají lidé jednoduše důvod přecházet na novější modely. Rok, dva, dokonce i tři roky staré modely pořád bez sebemenších problémů zvládnou veškeré akce, které uživatel vyžaduje. Kalifornský gigant tedy musel lehce pozměnit svůj styl podnikání. Namísto toho, aby prosazoval nové technologie a produkty, prosazuje služby. Právě ony by měly do budoucna Applu přinést vysoký zisk a nové uživatele, kteří se postupně mohou dostat i k jeho zařízením.

Vedení má k zaměstnancům svůj vlastní postoj, který je velmi povrchní.

Údajně se však ale tohle počínání nelíbí zaměstnancům v Apple Storech. Jeden nejmenovaný bývalý zaměstnanec Apple Storu se rozhodl, že už své pocity nechce zanechávat uvnitř sebe a jednoduše šel s pravdou ven. Údajně už si v Apple Storu nepřipadal jako někdo, kdo se zajímá a radí zákazníkům o Applu. Vzhledem k nařízením od samotného kalifornského giganta, ve kterých stojí, že se musí zákazníkům nabízet především služby, se zaměstnanec cítí, jako kdyby prodával auta v autobazaru: „Vedení má k zaměstnancům svůj vlastní postoj, který je velmi povrchní. Minulý měsíc jsme museli prosazovat AppleCare+, jako kdybychom byli nějací prodejci automobilů. Naše ranní schůzky nebyly o ničem jiném, než o tom, jak protlačit AppleCare+. A očekává se, že naprosto stejně to bude i v případě Apple Card,“ řekl bývalý zaměstnanec Apple Storu.

Zlost a rozhořčení – takto lze jednoduše popsat pocity bývalého zaměstnance. Ten kromě toho uvádí, že vedení Apple Storů získává benefity podle toho, kolik se čeho prodá. „Obyčejný zaměstnanec jako takový nemá na benefity nárok. Zároveň neexistují ani žádné dovolené. Všechny tyto propagační akce jsou jeden velký vtip.“ Otazník také visí nad výběrem zaměstnanců. Práce v Apple Storu údajně už není nikterak zajímavá, protože vám stačí, abyste v minulosti pracovali například ve Starbucks či v jiném podobném obchodě. Vzdělanost v oboru značky Apple nehraje žádnou roli a nově příchozí zaměstnanci mají prakticky stejnou mzdu, jako zaměstnanci, kteří v jablečném obchodě už nějaký ten pátek pracují.

Je však těžké říci, zdali je taková situace všude stejná. Náplň práce v Apple Storu se sice mohla lehce změnit, avšak pořád platí pořekadlo „sto lidí, sto chutí“. To, co tedy může někomu připadat jako naprostá pakárna, se někomu jinému může zdát jako práce snů – takhle to bylo vždycky. A i kdyby všechny tyto stížnosti byly pravdivé, tak se Apple rozhodně nijak nerozlišuje od ostatních velkých společností, v jejichž pobočkách musí zaměstnanci jednoduše dělat to, co jim je nařízeno. Z výše uvedených stížností je dle mého názoru největší problém nekvalifikovanost zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že je značka Apple v mnoha směrech jiná a pokroková, tak bych očekával, že se bude snažit o zaměstnání fanoušků, ne-li fanatiků Applu, a ne někoho, kdo prodával kávu.

Související články

Dnes nejčtenější

.