Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ja tomu ale porad nerozumim: jak je FaceID bezpecnejsi? Pokud bude aplikace pozadovat potvrzeni platby, musim u TouchID prilozit prst cimz platbu schvalim – u FaceID se jen budu divat, jak platba ihned probehne protoze se divam na display? A co kdyz ji nechci schvalit, protoze to bylo nevyzadane?
  Diky za pripadne vysvetleni.

  Pokud máte iPhone či iPad s Face ID, při potvrzení nákupu v App Storu či jiné platby je potřeba kromě skenu tváře i dvakrát stisknout Power Button. Díky tomu tak máte jistotu, že appku či službu nekoupíte pouhým pohledem.

  Vychází to z pravděpodobnosti toho, že nastane kolize, tzn. dva lidé mají stejný otisk prstu vs. dva lidé mají stejný sken obličeje.

  Do teď jsem používal iPhony s Touch ID (ip7,SE) a říkal jsem si jak to je v pohodě a že nechápu blbost typu face id. Před měsícem jsem koupil iPhone XS a můžu s klidem říci že face id je úplně na jiné úrovni a Touch ID se mu nemůže rovnat. Funguje to opravdu rychle, spolehlivě, komfortně. Touch ID stačí mít mokrý nebo trochu znečištěný prst a už musíte ťukat kód ručně.

  Presne preto chcem svoj (inak skvelý) iPhone 6S vymeniť za iPhone XR. Nie je veľmi bezpečné, ak mi pri platení mobilom nefunguje Touch ID. A to je dosť často. Potom musím zadávať PIN kód priamo pred predavačkou a radom ľudí. V obchode si človek veľmi rýchlo znečistí prsty a je po funkčnosti Touch ID. Pri Face ID to nehrozí.

  Kombinace obojího by mi vyhovovala nejvíc. Často mám mokré či upocené prsty a v tu chvíli je Touch ID, dá se říct, k ničemu. Zde bych uvítal Face ID. U současného designu iPhonů je tedy jasné, že by Touch ID muselo být v displeji.

  Rád bych doplnil větu: „proč se konkurence Applu stále vyhýbá stejnému řešení jako je Face ID u svých telefonů pak dostávají jen 2D obraz a nikoliv 3D model. “
  To neni tak uplně pravda protože třeba Huawei Mate 20 Pro nebo Xiaomi Mi 8 má 3d sken obličeje. A například Samsung S9 nelze displejem odemkout ( museli by jste mít 3d model hlavy ) díky dobře propracovanému algoritmu nebo použitím odemykání obličeje + sken oční duhovky.

  Mate pravdu, ale Ty scany jsou reseny fotoaparatem, takze teoreticky je lze obejit nebo naopak nefunguji. Apple pouziva vedle fotoaparatu infra ctecku, takze se v tom urcite odlisuje.

Vložte vlastní komentář

celý text