Zavřít reklamu

Společnost Apple se podle analytiků bude s objemem produkce letošních modelů iPhonů krotit. Celkový počet kusů, objednaných u smluvních partnerů, by neměl příliš výrazně převýšit loňskou poptávku. Na supercyklus s masivním přechodem na nové modely si firma podle všeho bude muset počkat až na rok 2020.

Již za pár dní vypukne tradiční zářijová Keynote, na které by Apple měl představit kromě dalších očekávaných novinek také trojici nových iPhonů. Analytici ze společnosti Cowen sdělili své odhady, týkající se toho, kolik nových iPhonů v letošním roce Apple vyprodukuje. Cowen sází na 65 milionů kusů pro čtvrtý kvartál letošního roku, což je nejméně za poslední čtyři roky. Co se prodejů týče, měl by Apple za čtvrtý kvartál prodat 63 milionů iPhonů. Ve druhé polovině roku 2019 by celková produkce nových iPhonů měla podle Cowen činit 79 milionů, zatímco loni se jednalo o 85 milionů.

Nižší míra produkce by podle společnosti Cowen měla vést k lepší kontrole nad případnými přebytečnými zásobami do roku 2020. V posledních dvou letech totiž údajně došlo po vánočních svátcích ke zvýšeným zásobám. Apple se podle analytiků může také obávat „destrukce poptávky“ v Číně, kde se už tak firma potýká s nemalými problémy. Mezi jejich příčiny patří hlavně vysoká cla na dovoz z Číny do USA, stanovená americkou vládou, přičemž na iPhony by se tato cla měla začít vztahovat v polovině letošního prosince. První předpovědi o relativně nízké produkci letošních modelů iPhonů se objevily již letos v červenci, kdy se spekulovalo o tom, že by se letos mělo vyrobit 75 milionů kusů iPhonu 11.

Související články

Dnes nejčtenější

.