Zavřít reklamu

S blížící se Keynote, která proběhne už za necelý týden v Divadle Steva Jobse, pronikají na světlo světa nové a nové skutečnosti o produktech, které nám na ní Apple představí. Jedním z nich má být i zcela nová lokalizační přívěsek, který bude možné připnout prakticky k jakémukoliv předmětu a jeho polohu následně sledovat přes aplikaci Najít. A právě další zajímavosti o něm nyní prozradil vývojář Guliherme Rambo, který je získal od svých kontaktů pocházejících přímo z Applu. 

Co se technických specifikací přívěsku týče, doposud jsme věděli de facto jen o tom, že nabídne Bluetooth připojení a snad i reproduktor. Tyto dvě věci Rambo potvrdil s tím, že kromě nich nabídne přívěsek i NFC čip, který bude sloužit především ke snadnému načtení informací o majiteli produktu v případě jeho ztráty. Párování s účty Applu bude probíhat u přívěsku prakticky stejně jako například u AirPods – čili bude stačit jeho přiblížení k telefonu majitele a následné potvrzení o spárování s jeho účty Applu. Vše tedy bude probíhat skutečně velmi jednoduše, jak je u Applu zvykem. 

Zřejmě nejzajímavější informací od zdrojů je pak to, že v přívěsku poběží speciální velmi osekaná verze mobilního operačního systému iOS, která mu bude zajišťovat právě integraci do plnohodnotné verze a bude ovládat i veškeré další procesy. Apple se tedy podle všeho rozhodl pro podobné řešení, které plánoval i pro AirPower. I v ní měl totiž běžet upravený iOS, avšak v tomto případě měl zajišťovat především bezproblémové spouštění nabíjení a aktivaci nabíjecích animací na displeji telefonu, který na ní byl položen. Jelikož však byl tento projekt již před dobrým půl rokem odpískán, další detaily o něm se už asi nikdy nedozvíme. 

Vzhledem k množství uniklých informací o tomto produktu z posledních několika dní se dá s trochou nadsázky říci, že jediné, co zatím neznáme, je cena. Vzhledem k tomu, že u konkurence se pohybuje zhruba kolem 500 až 700 korun, se dá očekávat, že za svůj produkt si bude účtovat částku podobnou či mírně vyšší. Rozhodně bychom ale neočekávali cenu několikanásobně vyšší, jelikož by tento typ produktu zcela zahubila. Jasno ale budeme naštěstí mít už relativně brzy. 

Související články

Dnes nejčtenější

.