Zavřít reklamu

Vývojáři poslouchají uživatele a komunitu obklopující daný produkt jen málokdy. V drtivé většině případů do aplikace nebo programu přidávají jen to, co sami uznají za vhodné a na reakce se moc neohlíží. Toto platí dvojnásob u technologických gigantů, jejichž zařízení a software používají desítky a stovky milionů lidí. A když už se poštěstí, většinou implementace žádané funkce trvá měsíce či roky, na což většina uživatelů zkrátka čekat nechce. To však není případ Google, který pravidelně aktualizuje své mapy a aktivně naslouchá komunitě.

Není to tak dlouho, co Google přispěchal s další sadou aktualizací, tentokrát týkající se zejména navigace pomocí rozšířené reality a efektivnější navigace při hustém provozu. To ale není všechno, společnost se zaměřila také na funkci Street View. Technologický gigant mapuje ulice a terén již nějakou dobu, ale přesto dlouhé měsíce panoval problém s jednou jedinou věcí – samotnou aplikací. Zatímco webová a počítačová verze neměla s přepínám mezi běžnými satelitními mapami a 3D pohledem jakýkoliv problém, u té mobilní tato funkce vázla. Sice existovala separátní a samostatně spustitelná aplikace zaměřená čistě na Street View, ale vždy je lepší a jednodušší, když vše obsáhne jedna aplikace. Z toho se naštěstí Google poučil a intuitivnější ovládání brzy implementuje.

Specifikovaného data vydání jsme se sice nedočkali, ale podle dosavadních informací od uživatelů je již aktualizace k mání. Bohužel se zatím tato výhoda týká pouze uživatelů Androidu, ale iOS verze se de facto v ničem neliší, tudíž si intuitivnější Street View užijeme s největší pravděpodobností nejdéle do několika týdnů. Dobrou zprávu ale je, že Google rychle reaguje na požadavky uživatelů a v poslední době přináší samé kvalitní funkce, které si komunita žádá již několik měsíců. Uvidíme, jakých vychytávek se ještě v budoucnu dočkáme.

Související články

Dnes nejčtenější

.