Zavřít reklamu

Není to tak dlouho, co se Apple rozhodl upgradovat svůj nedávno představený MacBook Air (2018). V červenci jsme se proto dočkali na pohled stejného kusu hardwaru, který se od předešlé verze lišil novinkou ve formě True Tone. Technické specifikace zůstaly z větší části nezměněné, největší změnu zaznamenala cena. MacBook je totiž určen zejména pro studenty, a tak se Apple rozhodl lehce snížit cenovku z 35 990 korun na 32 990 korun, tedy zhruba o 3 tisíce.

Jako by to ale jablečné společnosti nestačilo, velmi pravděpodobně začala pracovat na dalším vylepšeném modelu. S informací přispěchal interní zdroj, který tvrdí, že se máme dočkat nasazení nové generace procesorů od Intelu – Amber Lake. Ta je o poznání nenáročnější, výkonnější a vydařenější než ta předchozí a do notebooků typu Air je jako dělaná. Zatím se však jedná o nepotvrzené spekulace a je nutné brát vše s rezervou. Ohledně dalších technických vylepšení se sice zdroj nezmiňoval, ale je poměrně pravděpodobné, že se Apple z předchozího modelu poučí a nabídne například rychlejší SSD.

Souvisejíci

Nižší cenovka u staronového MacBooku Air sice potěšila, ale zařízení chyběla tolik kýžená hardwarová vylepšení, jež by oslovila větší část uživatelů než jen studenty. To se Apple nejspíše pokusí u chystaného modelu napravit a apelovat také na stávající vlastníky MacBooku, kteří zvažují upgrade. Podobně to společnost udělala například s verzí Pro, která osadila výkonnější procesory od Intelu a Touch Barem i v základu Nezbývá než čekat, jak Apple s budoucími plány naloží. Jisté ale je, že pokud chce zapůsobit na širší skupinu, bude muset přijít s něčím neobvyklým a inovativním.

Související články

Dnes nejčtenější

.