Zavřít reklamu

Minulý týden Apple oznámil, že jeho keynote, na které představí iPhony spolu s dalšími zařízeními, se odehraje 10. září. Na chvíli tak možná bude s nekončícími koncepty klid. Tedy alespoň, co se týče iPhonů a Apple Watch. Na iPady si budeme muset ještě pár týdnů počkat, a to nejspíše do listopadu. Jedním hlavních taháků by měl být, ostatně jako každý rok, iPad Pro. I ten by se měl dočkat minimálně jednoho zajímavého vylepšení, které se promítlo právě do dnešního konceptu.

Tento designérský počin můžeme označit víceméně za povedený z jednoho prostého důvodu. Koncept obsahuje nejčastější dohady a spekulace, konkrétně tedy trojitý fotoaparát na zádech. Nedočkali jsme se tedy zde žádných šílených výstřelků. Jak víme, iPad Pro 2019 by měl být designově takřka totožný se svým předchůdcem z loňského roku. Opět bychom tedy měli vidět velmi tenké provedení těla se zaoblenými hranami a zaobleným displej. K pravému boku zařízení by se opět mělo za pomoci magnetu dát připnout Apple Pencil, které se zde bude opět dobíjet.

O iPadech vždy platilo, že jejich fotoaparát skutečně nepatřil k nejlepším. Kdo chtěl tedy udělat pěknou fotografii, povětšinou sáhl do kapsy pro iPhone. To by se ale nyní mělo změnit, jelikož iPad Pro 2019 by měl přijít, po vzoru letošních iPhonů, s trojitým fotoaparátem na zádech a zařadit se tak mezi nejlépe fotografující tablety. Co se týče vnitřností, můžeme očekávat procesor Apple A13 a samozřejmě na jaře představený iPadOS. Pokud Apple osadí záda nového iPadu Pro trojitým fotoaparátem, uvidíme, jak pohne s cenou. Bylo by bláhové si myslet, že by si Apple nenechal za tento kousek pořádně zaplatit. Ale kdo ví, třeba nebude cenový nárůst tak brutální, jak se mnozí bojí.

Související články

Dnes nejčtenější

.