Zavřít reklamu

Trh se smartphony je význačný tím, že se jedná o téměř nekonečný závod, kde vítězí buď ten, kdo má lepší fotoaparát nebo ten, kdo dokáže do malého zařízení dostat co nejlepší a nejvýkonnější hardware. Nejinak je tomu i u Applu a Samsungu, dvou odvěkých rivalů, kteří se snaží svými telefony neustále navzájem překonávat. Není proto překvapením, že jsme se jen po pár dnech od vydání Galaxy Note 10 dočkali prvních rychlostních testů, kde tento telefon stojí proti loňské vlajkové lodi Applu – iPhonu XS Max. Pokud si však myslíte, že měl Apple v souboji navrch, bohužel se pletete.

V ringu si to rozdaly telefony iPhone XS Max a Galaxy Note 10+, špičkové vlajkové lodě, které se díky svému vybavení za cenovku rozhodně stydět nemusí. Zatímco jablečný telefon ukrývá ve svých vnitřnostech speciální čip A12 Bionic a 4GB operační paměti, Samsung se může pochlubit neuvěřitelně výkonným procesorem Snapdragon 855 o taktu až 3 GHz a 12GB RAM. Jen pro představu, tato kapacita operační paměti se hravě vyrovná dnešním počítačům a v případě konzolí je dokonce převyšuje. Přestože vždy říkáme, že hardwarová výbava je jedna věc a reálné využití věc druhá, zde tomu tak úplně není. Galaxy Note jablečný telefon překonal v testu rychlosti rovnou o 16 sekund, což není zanedbatelné číslo. Na druhou stranu, když vezmeme v potaz to, že proti sobě stály procesory z dvou let a to, jak obrovský pokrok lze na tomto poli za takto dlouhou dobu udělat, není 16 vteřin nikterak velké číslo.

Jihokorejská společnost si tak může zapsat další milník, od modelu Note 5 se totiž žádnému telefonu od Samsungu nepovedlo iPhone překonat. Nezbývá než čekat, jak si povede iPhone 11, jehož odhalení nás čeká již v úterý 10. září. Právě ten totiž přinese díky novému procesoru do vod smartphonů svěží vítr a svým výkonem je zřejmě opět všechny překoná, jelikož  přinese výkon řádově o desítky procent vyšší než jeho předešlá generace. Jasno ale budeme mít až za 10 dní.

Související články

Dnes nejčtenější

.