Zavřít reklamu

Zanedlouho se dočkáme příchodu operačního systému iOS 13, jehož součástí bude mimo jiné také celosystémový Dark Mode. Tomu se snaží vyjít vstříc řada vývojářů, kteří své aplikace přizpůsobují tomuto režimu. Výjimkou není ani společnost Microsoft. Ta o kompatibilitu s Dark Mode nově obohatí některé své aplikace. Jako první přišel na řadu Outlook pro iOS, následovat budou další nástroje kancelářského balíčku Office i jiné aplikace.

Vedoucí designérského oddělení pro Microsoft Office Jon Friedman na svém blogu uvedl, že tmavý režim v aplikacích od Microsoftu poslouží nejen těm, kteří chtějí ulevit svému zraku nebo baterii svého smartphonu, ale že potěší i ty, kterým se zkrátka jen líbí estetika prostředí aplikací, laděného do tmavých odstínů.

Podpory tmavého režimu se kromě zmíněného Outlooku postupně dočkají aplikace Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, OneDrive, Planner a To-Do. Součástí podpory Dark Mode bude také možnost nastavení automatického přechodu do tmavého režimu v souladu s tím, jak je přechod naplánován na iOS zařízení.

Friedman na svém blogu také uvedl, že proces zavedení tmavého režimu pro iOS verze jeho aplikací byl zdlouhavý a náročný. Bylo zapotřebí sladit odpovědné týmy, aby se držely těch správných barevných palet, a Microsoftu velmi záleželo na tom, aby tmavý režim u jeho aplikací nejen dobře vypadal, ale aby byl také užitečný a opravdu šetřil zrak uživatelů i baterie jejich zařízení. Podpora Dark Mode bude u aplikací od Microsoftu postupně spuštěna po oficiálním vydání plné verze operačního systému iOS13. Na to, jak skvěle bude vypadat, se můžete podívat ve fotogalerii k tomuto článku.

Související články

Dnes nejčtenější

.