Zavřít reklamu

I když už mnoho uživatelů operačního systému iOS, tedy uživatelů iPhonů či iPadů, používá k přehrávání hudby streamovací služby, jako je například Apple Music, či Spotify, tak se pořád najdou takoví, kterým tato volba nevyhovuje. Důvodů může být hned několik. Někdo například nechce za hudbu utrácet peníze, někdo zase naopak celou aplikaci nevyužije kvůli tomu, že si poslechne hudbu párkrát za měsíc. Ti, kteří si hudbu rádi stahují do zařízení, tak většinou činí pomocí programu iTunes. iPhone či iPad jednoduše připojí Lightning kabelem k počítači, a poté si do něj přesunou několik skladeb, které chtějí. Věděli jste ale, že skladby si můžete do vašeho zařízení stahovat naprosto jednoduše přímo z internetu a nepotřebujete k tomu ani kabel, ani počítač?

Výchozí webový prohlížeč v iOS, Safari, tuto možnost prozatím nepodporuje kvůli bezpečnosti. Z toho se tedy rozhodly vytěžit ostatní společnosti, které vytvořily takové aplikace, pomocí kterých můžete z internetu bez problémů stahovat, cokoliv se vám zachce. Pokud se tedy chcete dozvědět, jakým způsobem lze stahovat nejen hudbu, ale klidně i filmy, či ostatní dokumenty přímo na váš iPhone, tak jste tady dnes naprosto správně. Zdržme se tedy úvodních formalit a vrhněme se přímo na věc.

Jak stahovat hudbu na iPhone

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak nejdříve budeme potřebovat aplikaci, respektive prohlížeč třetí strany, který umožňuje stahování z internetu. Nejlepší zkušenosti mám s českým prohlížečem od Seznamu, který můžete bezplatně stáhnout na App Storu pomocí tohoto odkazu. Po stažení už jen stačí, abyste prohlížeč zapnuli. Poté se v horní liště přesuňte na webovou stránku, ze které chcete stahovat hudbu – v mém případě jsem zvolil známé Ulož.to. Zde už si jen stačí vyhledat skladbu ke stažení a stisknout na tlačítko Stáhnout pomalu. Objeví se okno, ve kterém nás aplikace informuje o příloze. Zde stiskneme tlačítko Stáhnout. Jakmile tak učiníme, tak už si jen stačí zobrazit postup stahování a staženou položku. To učiníte tak, že v pravém dolním rohu kliknete na ikonu tří teček a z menu, které se zobrazí, vyberete možnost Stahování. Zde už si poté můžete zobrazit postup stahování a samotnou skladbu si zde po stažení můžete i přehrát.

Souvisejíci

Jak už jsem jednou zmínil, tak pomocí této vychytávky můžete z internetu stahovat prakticky cokoliv. Je jedno, zdali budete stahovat hudbu, filmy, či jiné dokumenty. To, co vám Safari nedovolí stáhnout, si můžete jednoduše stáhnout přímo ve webovém prohlížeči od Seznamu. Safari však ale rozhodně není tak špatný prohlížeč, jak se v tomto článku může zdát. Apple se v tomto případě snaží o to, aby byl uživatel iOS v bezprostředním bezpečí, a aby nemohlo dojít ke stažení různých virů.

Související články

Dnes nejčtenější

.