Zavřít reklamu

Zatímco v předešlých letech jsme byli zvyklí, že se přes léto s reálnými fotkami a videi nových iPhonů roztrhl pytel, letošek je v tomto ohledu jiný. Do dnešního dne jsem totiž neviděli prakticky jedinou reálnou fotografii, která by některý z chystaných iPhonů pro letošní rok ukazovala. To se však před malou chvílí změnilo. 

Na sociální sítí Weibo se objevilo video údajně zachycující jeden z dvojice iPhonů 11 Pro. Přestože je video velmi krátké a relativně nekvalitní, lze na něm vcelku zřetelně vidět fotoaparát se třemi objektivy ve čtvercovém modulu. Co se pak týče zbytku telefonu, ten se od loňského modelu prakticky v ničem neliší. Vidět tedy můžeme stejně široké rámečky i výřez v displeji. Pod ním by se však měly skrývat nové senzory pro Face ID, které by měly být schopny zaznamenat tvář uživatele v daleko širších úhlech, díky čemuž by neměl být problém například s odemčením telefonu, který bude položený na stole, bez jakéhokoliv naklánění uživatele nad něj. 

Mezi další zajímavé novinky, které iPhone 11 Pro nabídne, lze bezesporu zařadit i podporu obousměrného bezdrátového nabíjení, díky které bude možné velmi snadno nabíjet ostatní zařízení s podporou standardnu Qi. Kvůli tomu Apple iPhonům vnukne i větší baterie, které by jim měly zajistit kromě možností slušného nabíjení dalších produktů i delší výdrž. Dočkáme se ale i zcela nového procesoru Apple A13, který by měl přinést opět výrazné navýšení výkonu využitelného mimo jiné pro AR aplikace, které by mohly z nového fotoaparátu těžit skutečně ve velkém. Díky lepšímu záznamu prostředí by totiž měly být schopny do něj vsazovat o poznání věrohodnější AR předměty. Na druhou stranu, ikonické prvky jako Lightning port, boční přepínač hlasitosti, podlouhlé Power tlačítko či šuplíček na SIM zůstanou zachovány.

Související články

Dnes nejčtenější

.