Zavřít reklamu

Žijeme sice v moderním světě, kde se pokrytí mobilními sítěmi a internetem považuje za jakýsi nepsaný standard, najdou se však stále i místa, která tímto luxusem nedisponují. Pokud se na takových místech člověk nachází, je prakticky nemožné se se zbytkem světa pomocí moderních technologií spojit, což může jeho život mnohdy značně zkomplikovat či dokonce ohrozit. To si uvědomuje i Apple, který podle čerstvých informací získaných portálem The Information chystal svým způsobem revoluční mobilní komunikační metodu právě pro místa, kde si mobilní sítě či internet neužijete. 

Apple měl společně s Intelem spolupracovat na velmi zajímavém projektu, který měl umožňovat jablíčkářům odesílat mezi iPhony textové zprávy šířené přes dálkové rádiové vlny, konkrétně pak přes 9000 MHz rádiové spektrum – tedy bez nutnosti připojení k internetu či mobilní síti. S trochou nadsázky se tak dá hovořit o jakési obdobě klasických vysílaček, které však přenáší hlas a nikoliv text. Naopak aplikace Vysílačka dostupná na Apple Watch se této technologii ani zdaleka nepřibližuje, jelikož využívá internet či mobilní sítě. Bohužel, víc informací o projektu zatím k dispozici není, jelikož byl před nějakým časem pozastaven.

Důvodem zmražení projektu měl být jednak odchod jednoho z předních představitelů Applu, který se na technologii podílel, ale také odklon od modemů Intelu, se kterým na ní Apple spolupracoval. Právě to by mohl být největší zádrhel i do budoucna. Pokud se totiž novinka opírala o patenty Intelu, které nespadaly do modemové divize nedávno odkoupené Applem, mohl by být velký problém je od společnosti dostat a technologii připravit ve spolupráci s Qualcommem, na jehož modemy se má Apple v několika následujících letech spoléhat. Odklon tak mohl teoreticky celý projekt zcela zahubit. Zda tomu tak však skutečně bylo ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.