Zavřít reklamu

Přestože má svět Apple spojen především s technologickými produkty, v roce 2016 zabrousila tato společnost i do knihařského průmyslu. Právě v tento rok totiž vydala svou knihu Designed by Apple in California, která zachycuje dvacetiletý vývoj jeho produktů tím nejlepším možným způsobem – prostřednictvím fotografií. Jak se však zdá, po třech letech zvoní této knize umíráček. 

Publikaci zachycující Apple produkty ze všech možných úhlů na celkem 450 fotografiích stahuje Apple ze svého Online Storu a to nejen v USA, ale i v zemích, kde byla dostupná. Mikrostránka, kterou kvůli ní Apple vytvořil, sice zatím stále funguje, v Online Storech je však kniha beznadějně vyprodaná či dokonce absolutně nedohledatelná. Vypadá to tedy, že se s tímto bezesporu zajímavým jablečným produktem, nebo minimálně touto jeho verzí, loučíme. Nicméně je možné, že se Apple rozhodl pro její stažení jen kvůli její neaktuálnosti a v následujících měsících do Apple Storu umístí její novou verzi, zobrazující novodobou vizi iPhonů. 

Kniha Designed by Apple in California se prodávala stejně jako iPhony, iPady, MacBooky Pro, iMacy či Apple Watch ve dvou velikostech, které se od sebe lišily i cenou. Větší knihu s rozměry 330 x 413 mm prodával u nás Apple za 8 499 korun, menší verzi o rozměrech 260 x 324 mm za 5 599 korun. Obsah knih – tedy fotografie Apple produktů – byl však samozřejmě stejný. K nalezení v nich ale byly třeba i materiály a techniky, které designérské týmy Applu používaly při navrhování produktů v posledních dvou desetiletích. Jedná se tedy bezesporu o zajímavou publikaci, která se však vzhledem k vysoké ceně jako na běžícím páse neprodávala. To však její účel ani nebyl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.