Zavřít reklamu

S blížícím se spuštěním streamovací videoslužby TV+ se čím dál častěji objevují velmi zajímavé informace, které nám jí přibližují jak zvnějšku, tak i zevnitř. Se skutečně překvapivými detaily dnes například přišli zpravodajci z The Financial Times, kterým se podařilo zjistit, s jak velkými výdaji Apple nyní u služby kalkuluje. 

V minulých měsících se v souvislosti s TV+ nejvíce hovořilo o částce 1 miliarda dolarů, která se měla postupem času navýšovat podle počtu pořadů a uživatelů. Podle čerstvých informací se však tato částka raketově zvýšila a nyní již kalifornský gigant kalkuluje s astronomickými 6 miliardami dolarů, které mu mají zajistit mimořádně kvalitní obsah strkající konkurenci hravě do kapsy. 

Kam se hrabe Jon Snow

Velmi draho měl vyjít Apple především seriál The Morning Show, na který již láká trailery a upoutávkami na YouTube. Přesnou částku sice zdroje neprozradily, jednat se však údajně má o stovky milionů dolarů. Zdroje dokonce tvrdí, že natáčení každé epizody vyšlo Apple dráž než natáčení každé epizody z poslední série Hry o trůny. Za každou z nich mělo HBO zaplatit na 15 milionů dolarů, ani tato částka však není pomyslným seriálovým stropem. To ostatně potvrzuje i nedávná zpráva z Wall Street Journal, podle které platí Apple 15 milionů dolarů za epizodu u svého dalšího želízka v ohni – dramatu See s Jasonem Momo.

Částka 6 miliard dolarů za obsah se může zdát na první pohled sice skutečně vysoká, v porovnání s investicemi Netflixu je ale relativně nízká. Tento streamovací gigant má totiž údajně jen na letošní rok vyhrazeno na obsah 15 miliard dolarů, které by mu měly zajistit obrovské množství nového obsahu, na který naláká nové uživatele. Ale kdo ví, třeba i tuto sumu Apple v brzké době překoná. Záležet bude hlavně na tom, jak velký úspěch služba u uživatelů zažije. 

Související články

Dnes nejčtenější

.